• Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych
          • Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych

          • 5 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie Powiatu Wołomińskiego.

            Celem giełdy było zapoznanie uczniów klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu wołomińskiego.

            W wydarzeniu udział wzięło 1100 uczniów, w tym około 600 uczniów klas trzecich gimnazjów i 500 uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy szukali odpowiedzi na pytanie, do której szkoły powinni skierować swoje kroki.

            Giełdę otworzył i uczniów oraz uczestników giełdy powitał Starosta Wołomiński Pan Adam Lubiak.

            Swoją ofertę edukacyjną przedstawiły następujące szkoły:

            Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie, Zespół Szkół w Wołominie, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu, Zespół Szkół Techniczno- Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie, Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie, Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Urlach, I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie oraz I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

            W giełdzie uczestniczył również Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Wołomina.

            Wskazówek dotyczących dalszego kształcenia udzielali pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych z Wołomina,  Tłuszcza i Zielonki.

            Gimnazjalistom i uczniom szkół podstawowych życzymy dobrego wyboru dalszego kierunku kształcenia.

             

          • Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

          • 1 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów klas II t  i III t (technik ekonomista) z przedstawicielami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Podczas prelekcji, młodzież zapoznała się m.in. z ciekawostkami dotyczącymi pracy księgowego. Spotkanie poprowadził Pan Adam Kęsik. Dziękujemy.

             

          • V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Jan Paweł II - prawdziwy autorytet młodzieży"

          • W dniu 22 marca w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Nałkowskiej odbył się finał V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „JAN PAWEŁ II – PRAWDZIWY AUTORYTET MŁODZIEŻY” Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wołomińskiego zmierzyli się w trzech kategoriach. W każdej z nich sukces odniosły uczennice reprezentujące naszą Szkołę. W kategorii „recytacja" III miejsce zajęła Iga Wilczyńska; w kategorii wokalnej – III miejsce zajęła Aleksandra Wojtyra, w kategorii plastycznej wyróżnione zostały uczennice: Adrianna Rudnik i Katarzyna Kamińska. Gratulujemy!!!

             

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Tegoroczny 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny  - był wzorem lat ubiegłych pretekstem świetnej zabawy dla uczniów naszej szkoły. Tym razem jednak  po czterech lekcjach spędzonych w pomysłowych przebraniach poszliśmy wszyscy do kina Helios, aby obejrzeć film „Kurier”, przybliżający postać Jana Nowaka Jeziorańskiego. Taka lekcja historii okazała się zarówno ciekawa, jak i skuteczna.

             

          • XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego

          • W dniu 21 marca w Zespole Szkół w Tłuszczu odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych i 24 szkoły podstawowe/gimnazja. Zmagania konkursowe odbywały się w czterech kategoriach zadaniowych "Recytacja", "Wizja plastyczna", "Życie i twórczość K.K.Baczyńskiego" i "Poezja śpiewana". Finałowy dzień zmagań konkursowych, był szczęśliwy dla uczennicy Ekonomika. Julia Wiśniewska zajęła III miejsce, recytując w poruszający sposób utwory Baczyńskiego. Gratulujemy Julii sukcesu w Konkursie!

             

          • XIV Powiatowy Dzień Planowania Kariery Zawodowej

          • 01 marca 2019 r.  odbył się w naszej szkole XIV Powiatowy Dzień Planowania Kariery Zawodowej. Organizatorami spotkania byli Starosta Wołomiński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. Podczas targów edukacyjnych przedstawiciele wyższych uczelni i szkół policealnych z Warszawy i Mazowsza zaprezentowali młodzieży swoją ofertę edukacyjną oraz udzielali informacji dotyczących wymagań stawianych kandydatom na studia. Prezentacji uczelni towarzyszyły warsztaty dotyczące planowania kariery zawodowej.

            Ofertę edukacyjną dla uczniów klas maturalnych z powiatu wołomińskiego zaprezentowały: Wyższa Szkoła Menedżerska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie, Uczelnia Techniczno – Handlowa im. Chodkowskiej, Społeczna Akademia Nauk, Warszawska Szkoła Reklamy, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Collegium Civitas, Zespół Medyczno – Społecznych Szkół Policealnych w Warszawie, Medyczna Szkoła Policealna nr 4 w Warszawie oraz CNiB ŻAK w Wołominie. Oprócz placówek edukacyjnych swoje stoisko przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie.

            W ramach XIV Powiatowego Dnia Planowania Kariery zorganizowano również konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  „Moja ścieżka zawodowa".

            Laureatami konkursu zostali:

            Szkoły ponadgimnazjalne:

            • Bartosz Sycik (III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II  w Wołominie)
            • Zuzanna Salwocka (III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie)
            • Zuzanna Bąk (I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie)
            • Dawid Wójcik (Zespołu Szkół Ekonomicznych  im. Stanisława Staszica w Wołominie)

            Gimnazja:

            • Adrian Więch (Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie)
            • Michał Przyborowski (Gimnazjum Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie)
            • Monika Talecka (Gimnazjum nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie)
          • LOL

          • 26 lutego 2019 r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl „LOL”.  Tytuł ten nawiązuje do popularnego wśród młodzieży zwrotu „LOL” (z ang. Laughing out loud), co oznacza „śmieję się głośno”. Często młodzież stosuje ten zwrot sprzecznie z jego znaczeniem, traktując go jako synonim słowa „kretyn”  oraz jako pretekst do wyśmiewania się z kogoś.

            Główny bohater - Kamil zastraszany przez rówieśników i nie mający wsparcia w rodzinie, sam z czasem stał się agresorem i wszedł w konflikt z prawem. Na szczęście znalazł rozumiejącą go koleżankę Dianę, która pomogła mu częściowo pozbierać się z jego psychicznej „rozsypki”. Niezbędni także okazali się profesjonalni terapeuci, którzy. pracując z Kamilem i jego rodzicami, uświadomili wszystkim, co stanowi największy problem w ich relacjach

            Na scenie Kina Kultura, zobaczyć można było oszczędną scenografię, a na widowni bardzo wielu młodych widzów, którzy mogli poczuć, jak destrukcyjnie na psychikę człowieka działa przemoc.

            Na tle ósmoklasistów i uczniów klas trzecich gimnazjum uczniowie EKONOMIKA wyróżnili się wysoką kulturą osobistą i dojrzałą postawą.

        • Studniówka 2019 !!!
          • Studniówka 2019 !!!

          • Studniówka !

            25 stycznia 2019 roku w malowniczym Emilianowie w „Wilii Emilianów", by tradycji stało się zadość - na 100 dni przed maturą -  zabrzmiały takty poloneza, rozpoczynające bal studniówkowy klas maturalnych naszej szkoły. Uczestników i zaproszonych gości powitała Pani dyrektor Bożena Czapkiewicz. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Konrad Fuśnik - członek Rady Powiatu Wołomińskiego. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za kilkuletnią opiekę, życzliwość, ciepłą atmosferę w szkole oraz owocną pracę dydaktyczno – wychowawczą, a także rodzicom za przygotowanie balu.

            Wszyscy wspaniale tańczyli, a o północy uczniowie brawurowo wykonali skoczną "belgijkę". Szampańska zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

          • TECHNIKUM EKONOMICZNE - BRĄZOWA SZKOŁA 2019

          • W Rankingu Techników 2019 Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie uzyskało tytuł „BRĄZOWA SZKOŁA 2019”

            Nasza szkoła po raz kolejny znalazłą się wśród najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce (2005 r., 2008 r., 2011 r., 2013 r., 2014 r., 2015 r. - Brązowa Szkoła", 2016 r. - "Srebrna Szkoła", 2017 r. - "Brązowa Szkoła", 2018 r. - "Brązowa Szkoła")

            Kryteriami branymi pod uwagę w rankungu techników 2019 były:

            * matura - przedmioty obowiązkowe (20%)

            * matura - przedmioty dodatkowe (30%)

            * egzamin zawodowy (30%)

            * sukcesy w olimpiadach (20%)

            W rankingu 2019 analizowano wyniki 1731 techników w kraju.
             

          • Dzień otwarty w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów

          • W poniedziałek, 7 stycznia 2019 roku uczniowie klas 3R i 1PR wzięli udział w inauguracji działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w nowym budynku. Uczniowie ZSE od lat współpracują z biblioteką, towarzyszyli też zamknięciu starego budynku i otwarciu nowego. Tym razem pani dyrektor PBP Joanna Hołubicka zapoznała zebranych z historią budynku, a piękną prezentację ppt. towarzyszącą opowieści wykonała i obsługiwała uczennica klasy 1PR Ewa Bereda. Starosta wołomiński Adam Lubiak przeprowadził konkurs wiedzy o bibliotece i nagrodził zwycięzców. Oferta PBP oprócz wypożyczania książek obejmuje wiele innych działań i z przyjemnością będziemy z niej korzystać.

          •  

            Radosnych, ciepłych w sercu

            Świąt Bożego Narodzenia,

            jaśniejących pierwszą gwiazdką,

            rozśpiewanych  kolędą

            oraz

            zdrowia, szczęścia, sukcesów

            i pięknego uśmiechu każdego dnia

            w Nowym Roku

             

            życzy

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie

            Zespołu Szkół Ekonomicznych

            im. Stanisława Staszica w Wołominie.

             

             

             

        • XII  Powiatowy Konkurs Wiedzy z  Przedsiębiorczości
          • XII Powiatowy Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości

          • 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości.  Patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Wołomiński, Powiatowy CECH Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie oraz Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

            Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania otaczającym światem oraz  zachęcenie do obserwacji zmian jakie w nim zachodzą. Tegoroczne hasło przewodnie: „E-POWIAT” mało zwrócić uwagę młodych ludzi na ogromny wpływ Internetu i elektronicznej wymiany danych na różne dziedziny życia: edukację, ochronę zdrowia, administrację publiczną, handel, bankowość Przez wybór tematu organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę młodzieży na fakt, iż wykorzystanie nowoczesnych technologii związane jest nie tylko z korzyściami, ale i zagrożeniami oraz jak niezwykle ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

            Konkurs został rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

            1. Konkurs literacki polegający na interpretacji tematu: „Wpływ technologii komunikacyjno-informacyjnej na życie współczesnego człowieka”. Nagrodzeni uczniowie to:

            I miejsce- Anna Sobotka, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu,

            II miejsce – Karolina Kulesza, Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie,

            III miejsce – Weronika Bujalska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.

            Ponadto wyróżnienia otrzymali: Patrycja Dachniewska, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka Radzyminie, Eliza Podwysocka, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu,

            Natalia Wikieł, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.

             

            2. Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości dla Szkół Ponadgimnazjalnych rozgrywany w dwóch etapach: 

            - etap szkolny odbył się w szkołach i komisje szkolne wyłoniły po trzech laureatów z największą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do finału,

            - etap powiatowy (finał) odbył 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. 

            W rywalizacji wzięło udział ogółem 475 uczniów z 8 szkól ponadgimnazjalnych - w finale 22, którzy w etapie szkolnym uzyskali największą liczbę punktów.  Komisja składająca się z nauczycieli podstaw przedsiębiorczości uczących w szkołach ponadgimnazjalnych  wyłoniła zwycięzców:

            I miejsce – Cezary Stefaniak, Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie,

            II miejsce -  Krzysztof Kruszewski, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce,

            III miejsce – Szymon Kielak, Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie

                                 Cezary Murawski, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce,

            IV miejsce – Mateusz Filipiak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie,

            V miejsce – Anna Kozińska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. C. K. Norwida w Radzyminie,

            Mateusz Milczarek, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie,

            Przyszewski Krystian, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie.

            Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni za udział w etapie finałowym konkursu.

            Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Starosta Wołomiński.

            Poza zadaniami konkursowymi młodzież uczestniczyła wykładach dotyczących rozwoju nowoczesnych technologii i ich wpływu na życie człowieka oraz bezpieczeństwa w sieci.

            Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym za wygłoszenie interesujących wykładów, dyrektorom szkół i nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu natomiast uczniom za dostarczenie ciekawych i inspirujących prac oraz zapał i zaangażowanie, którym wykazali się podczas zmagań konkursowych.

            Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

                       

                        Dorota Górecka

            nauczyciel ZSE

          • Talenty w ZSE

          • W dniu 5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających przyznanie stypendiów TALENT. Uczniowie i absolwenci szkoły odebrali dyplomy z rąk Starosty Wołomińskiego Pana Adama Lubiaka. W roku szkolnym 2017/2018 Stypendium TALENT otrzymało aż 76 uczniów, w tym:  4 uczniów z IV Liceum Ogółnokształcącego i 47 z Technikum Ekonomicznego oraz 24 absolwentów naszego technikum i 1 absolwent liceum. 

            Stypendium TALENT przyznawane jest młodzieży za wybitne osiągnięcia szkolne. Celem stypendium jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży w różnych dziedzinach aktywności szkolnej i pozalekcyjnej. Ich wysokość jest zróżnicowana stosownie do stopnia realizacji kryteriów ich przyznawania. Serdecznie gratulujemy naszym stypendystom, ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu! 

          • Nauka charakteryzacji

          • W dniach 3 - 5.12.2018 uczennice z klas reklamowych naszej szkoły uczestniczyły w kursie charakteryzacji w Akademii Alana Dąbrowskiego. Uczyły się m.in. tworzenia ran, makijaży odstraszających, epokowych i etnicznych oraz przemiany uroczej nastolatki w poważnego mężczyznę. Fotografie z kursu stanowią potwierdzenie nowych umiejętności zdobytych przez obie laureatki programu "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych".

          • IV Konferencja naukowa „Czy Polki wybiły się na niepodległość?”

          •     30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie odbyła się konferencja pod tytułem „Czy Polki wybiły się na niepodległośc?” zorganizowana  we współpracy z Fundacją ODA. Jej celem było zwrócenie uwagi na pozycję kobiet we współczesnej Polsce, w setną rocznicę uzyskania przez nie praw wyborczych oraz dostrzeżenie stereotypów, które ograniczają rozwój społeczny różnych grup.

            Oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły w sali konferencyjnej znaleźli się dyrektorzy i przedstawiciele wołomińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami. Swoją obecnością uświetniły wydarzenie panie Halina Wodiczko i "Wołomińskie Magnolie".

            Patronat medialny nad wydarzeniem objęły „Wieści Podwarszawskie”.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski i Burmistrz Wołomina  Elżbieta Radwan, natomiast patronat merytoryczny - Dyrektor Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Małgorzata Fuszara.

            Pierwszy wykład pt. "Stulecie niepodległości Polek" wygłosiła pani profesor doktor habilitowana Małgorzata Fuszara, w którym przybliżyła żmudną drogę naszych przodkiń w zdobyciu praw wyborczych oraz znaczących ról w życiu politycznym i społecznym.

             

             Następnie pani Natalia Broniarczyk, doktorantka  w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, zapoznała słuchaczy z kampanią pt. "Robic coś jak dziewczyna czyli o  przełamywaniu stereotypów dotyczących płci". Uczniowie chętnie rozwiązali quiz przygotowany przez prelegentkę.

             

            Pani Danuta Michalik, współorganizatorka konferencji, Prezes Zarządu Fundacji ODA, twórczyni i kustoszka  Izby Muzealnej  im. Wodiczków w Wołominie,  przedstawiła projekt realizowany przez fundację od 2016 roku pt. "Wołomińskie magnolie czyli o inspirujących kobietach Wołomina". Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii przedstawiających aktywne wołominianki uhonorowane tytułem  - "Wołomińska magnolia".

            Na koniec głos zabrali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy przedstawili wyniki ankiety pt. "Stereotypy dotyczące płci i ról społecznych kobiet", przeprowadzonej wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników  szkoły.

             

            Wicedyrektor szkoły pani Anna Ślusarz i pani Danuta Michalik, podsumowując konferencję, podziękowały gościom i prelegentkom za udział w tym ważnym dla szkoły wydarzeniu.

             

            Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu konferncji: paniom Annie Ślusarz, Elżbiecie Lewkowicz, Dorocie Zadrożnej, Annie Zborowskiej, Kamilii Wójcik, Edycie Fei, panom Tomaszowi Kurtzowi i Marcinowi Chmielewskiemu. Uczennicom Julii Wiśniewskiej z klasy 3 LOpr, Weronice Szczycińskiej z klasy 2r, Patrycji Sikorze, Agacie Grzybowskiej, Karolinie Florczuk,  Aleksandrze Sutkowskiej z klasy 1hr.

            Marta Igielska – ZSE Wołomin

              

          • Dzień Andrzejkowy

          • Człowiek często myśli o tym, co go w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje…
            Andrzejki od kilkunastu pokoleń cieszą się niesłabnącym  zainteresowaniem. Są one świetnym pretekstem do organizowania przeróżnych spotkań towarzyskich. Podczas nich niekoniecznie obowiązują wróżby andrzejkowe, zawsze jednak obowiązuje dobra zabawa. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak dawniej, aczkolwiek trzymamy się starej zasady, że czego ludziom potrzeba, to sobie chcą wywróżyć.

            Pozostając w zgodzie z tradycją, dnia 29 listopada, Łącznicy Biblioteczni zaprosili naszych drogich Czytelników do zabawy w przepowiadanie przyszłości. Pełne wdzięku Wróżki i czarujący Magowie przekonywali, że warto mieć marzenia oraz pomagali rozpoznać, nawet te ukryte głęboko. Urocza Cyganka udzielała fachowych porad, jak urzeczywistnić marzenia. Doradzała, aby nie rezygnować ze swoich pragnień nawet wtedy, gdy ich spełnienie wymaga czasu, wyrzeczeń, pracy, pokonania lęków i trudności, ale też nie dążyć do ich realizacji za wszelką cenę.

            Dzień andrzejkowy w bibliotece przebiegał we wspaniałej, radosnej atmosferze. Dużym powodzeniem cieszyło się drzewko szczęścia; wszystkim smakowały ciastka z wróżbą biblioteczną.

            Nawet, jeśli wróżby andrzejkowe nie okażą się w 100% niezawodne, zabawa była przednia. Ale, jeśli dzięki naszym marzeniom będziemy zadowoleni, uśmiechnięci i lepsi dla innych, będziemy mogli powiedzieć, że nasze marzenia się spełniły.