• EKONOMIK - WARTO TU BYĆ!!!

• Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie to szkoła z 80 - letnią tradycją, w której uczą się kolejne pokolenia mieszkańców Wołomina i okolic. W roku szkolnym 2021/2022 nasza placówka oferuje ósmoklasistom 9 kierunków kształcenia, w tym 6 kierunków technicznych:

- technik ekonomista,

- technik rachunkowości,

- technik spedytor,

- technik logistyk,

- technik handlowiec,

- technik reklamy.

W naszej ofercie znajdziecie również trzy klasy liceum:

- klasa public relations z elementami psychologii,

- klasa medyczno - pielęgniarska,

- klasa medyczno - asystencka.

Pamiętajcie EKONOMIK - WARTO TU BYĆ!!! ZAPRASZAMY !!!

• XIV Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”

• W tym roku wyjątkowo Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej” odbył się aż dwukrotnie. Z powodu pandemii uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i w dniach 21 oraz 28 maja 2021 roku wyruszyli do Ossowa, by zapoznać się z historią „Cudu nad Wisłą”. Gra terenowa została zorganizowana przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie oraz Szkolne Koło PTSM Pod koniczynką.

We wspólnej zabawie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich EKONOMIKA wraz z opiekunami. Uczestnicy podzieleni byli na drużyny, które w trakcie rajdu musiały dotrzeć do trzech punktów kontrolnych: Muzeum Bitwy Warszawskiej, Cmentarza Poległych z 1920 r. oraz do krzyża upamiętniającego miejsce śmierci księdza Ignacego Skorupki.

Wędrówka przebiegła w miłej atmosferze i wyjątkowo sprzyjającej aurze. Słońce dopisało, co wprawiało uczestników marszu w doskonały nastrój. Pełni zapału i zaangażowania mierzyli się oni z zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat najbliższego regionu, na temat walorów krajobrazowych okolic Wołomina, wiedzą krajoznawczą, historyczną i umiejętnościami artystycznymi (śpiewanie piosenek wojskowych i o charakterze patriotycznym). Tematyka wyprawy przypadła uczestnikom do gustu i była okazją do poznania historii i miejsc związanych z Bitwą Warszawską, ugruntowania poczucia tożsamości regionalnej, popularyzowania turystyki pieszej i integracji środowiska szkolnego.

• Z wizytą u Norwida i Podkowińskiego.

• 28 maja 2021 roku o godz. 9.01 uczniowie klas trzecich ZSE w Wołominie wyruszyli w podróż do Pałacu w Chrzęsnem. Ten dzień przeznaczony był na wizytę u Norwida i Podkowińskiego - artystów związanych z ziemią wołomińską. Świadkiem naszego spotkania z historią literatury i sztuki był ponad dwustuletni dąb - pomnik przyrody. Po długim nauczaniu online lekcja w plenerze sprawiła wszystkim przyjemność i zapadła w pamięć.