• Pamiętamy!

W 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego uczniowie klas 3hrg, 2ls, 3prg spotkali się ze świadkami historii pp. Tadeuszem Janiakiem i Waldemarem Lau. Opozycjonisci opowiedzieli o swojej działalności w l. osiemdziesiątych XX wieku. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole. Organizatorem spotkania była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie

• Wycieczka integracyjna do Kicin

• Uczyć i nawiązywać relację można wszędzie!

Wychodząc z tego założenia 29 października uczniowie klas 2hr i 2er wyjechały na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego Cuda i Wianki, w miejscowości Kiciny. I jak to na wsi zajęć było bez liku. Na rozruchu gra terenowa, która pozwoliła zachwycać się pięknem przyrody jesiennego poranka, potem szycie poduszeczek relaksacyjnych, wizyta w zagrodzie, gdzie alpaki, konie i kuce oraz uparciuch osiał czekał na jedzenie. A po pracy - czas na posiłek. Swojej roboty kluski śląskie, w większości pierwszy raz robione przez młodzież . Całości dopełnił wspólny śpiew i tańce przy ognisku.

• Spotkanie z ks. Markiem Pasiukiem

• 21 października w naszej Szkole zagościł ks. Marek Pasiuk. Zorganizowane były spotkania z księdzem, by opowiedział uczniom o swoich wyjazdach na misje, do ówczesnego Zairu (dzisiaj Demokratyczna Republika Konga).

Ks. Marek Pasiuk rozpoczoł spotkanie od modlitwy i przeszedł do opowiadania. Młodzież słuchała księdza z wielkim zaciekawieniem i z chęciom uczestniczyła w rozmowie. Uczniowie obejrzeli wspaniałą i chwytająca za serce prezentację na temat sytuacji w Zairze oraz zobaczyli przedmioty przywiezione przez księdza. Organizatorami spotkania były Panie: Katarzyna Stępniak i Anna Kamińska.

• Nauczyciele na szkoleniu

• W Ekonomiku nie tylko uczniowie podnoszą swoje kwalifikacje, ale również nauczyciele. 18 października 9 nauczycieli z ZSE wzięło udział w tygodniowym szkoleniu z zakresu edukacji włączającej obcokrajowców oraz dzieci z dysfunkcjami do społeczności szkolnej. Szkolenie prowadzone było przez Sistema Turismo w Rimini we Włoszech.

Dziękujemy za przekazaną nam wiedzę.

• Bieg o puchar Dyrektora Szkoły

• Każdy nowy dzień niesie za sobą nowe wyzwania. 1 października klasy I wzięły udział w Biegi o puchar Dyrektora Szkoły. Dziękujemy naszym nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie biegu oraz klasie III lsp za pomoc w organizacji.

• Wołomin - moja mała Ojczyzna

• "Wołomin - moja mała Ojczyzna" to rajd organizowany przez Pania Annę Ślusarz. Ma on na celu przybliżenie historii Wołomina młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. W rajdzie brali udział uczniowie klas II Technikum Ekonomicznego i IV Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami. Przy organizacji rajdu Pani Ślusarz pomagali uczniowie klasy III erp.

• Urodziny Norwida

• Wiecie jaki mamy dziś dzień?

Zapewne każdy odpowie mi, że 24 września. I ma rację, tego dnia w roku 1821 przyszedł na świat jeden z najważniejszych poetów okresu romantyzmu Cyprian Kamil Norwid. Gdyby żył to dzisiaj obchodzsił by 200 urodziny. Z tej okazji Pani Elżbieta Lewkowicz przygotowała w naszej szkole, krótką prlekcję na temat życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Zaprosiła na nią wszystkich uczniów Ekonomika wraz z nauczycielami. Prelekcji towarzyszyła wystawa prac uczniów naszej szkoły inspirowanych twórczością  Jubilata.

Dziękujemy bardzo Pani Elżbiecie Lewkowicz za czas poświęcony nam.

• DecyzJA w Ekonomiku!

• 21 września w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programu profilaktyczno - edukacuyjnego decyzJA.

Program ten ma na celu przeciwdziałania narkomanii. Biorą w nim udział uczniowie klas pierwszych liceum i technikum.

• Kino w Ekonomiku

• 17 września sala gimnastyczna w Zespole Szkół Ekonomicznych zmieniła się w salę kinową. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia filmu pt. "Skłodowska" w reżyserii Marjane Satrapi.

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za zorganizowanie projekcji  :)

• Ekonomik podbija Europę

• W sobotni poranek 28 sierpnia 2021 roku grupa 16 uczniów naszej szkoły udało się na praktyki zagranicznę w ramach programu Erasmus plus.

Udali się oni do Rimini we Włoszech, gdzie przez trzy tygodnie będą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.  Uczniom towarzyszy trzech opiekunów.

Życzymy wszystkim udanego pobytu, pełnego wrażeń!