• Dzień Przedsiębiorczości

• 6 kwietnia 2022 r. 106. uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim

programie Dzień Przedsiębiorczości.

Byli to uczniowie z klas: I LOPR, III LOPRP, II ER, II LS, III LSP - logistyk.

Program umożliwił uczniom:

 odbycie jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany

edukacyjne,

 pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach

niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

 zapoznanie się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Uczniowie odwiedzili i poznali tajniki pracy w następujących firmach/instytucjach:

PKP Cargo w Warszawie, Arcelor Mittal Huta Warszawa, Aveex sp. z o.o. w Ząbkach, Fundacja Oda w Wołominie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie, ABRA-CAR w Markach, Cargotransport w Łeśniakwiźnie, PHTU Martrans w Emilianowie, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wołominie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tłuszczu, Miejski Dom Kultury w Wołominie, CYTRUSEK Hurtownia warzyw i owoców, Urząd Skarbowy w Wołominie.

Jak widać są to firmy czy też instytucje, które działają w różnych dziedzinach i tam znajdują się potencjalne miejsca pracy dla naszych absolwentów. Warto więc je poznawać, by jak najlepiej przygotować się do przyszłej, wymarzonej pracy.

Każdy uczestnik Dnia Przedsiębiorczości otrzymał DYPLOM potwierdzający udział

w programie. Dla niektórych uczniów to pierwsze doświadczenie zawodowe.

Dziękujmy wszystkim pracownikom/ konsultantom, którzy poświęcili swój czas, by przyjąć naszych uczniów w tym dniu.

Elżbieta Mikołajek

Koordynator Dnia Przedsiębiorczości

• „Lekcje z ZUS”

• Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Lekcje z ZUS mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W październiku i listopadzie w klasach 2er, 3erp i 3erg zostały przeprowadzone lekcje na temat systemu ubezpieczeń społecznych. 23 listopada uczniowie tych klas wzięli udział w I etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy uczennice- Maria Cymerman- kl. 2er, Aleksandra Kocemba i Natalia Biernacka z klasy 3erp. II etap olimpiady odbył się 11.01.2022r. Gratulujemy dziewczynom i czekamy a wyniki.

Zajęcia w klasach przeprowadziły i przygotowały uczniów do olimpiady panie Anna Ślusarz i Karolina Tomaszewska.

• "Wolność na krawędzi"

• "Wolność na krawędzi" to hasło Programu Profilaktycznego, w którym wzięła udział nasza szkoła.  Celem programu było rozszerzenie systemu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i rodziców poprzez przekazanie wiedzy, kształtowanie umiejętności i postaw w zakresie przeciwdziałania zachowaniom szkodliwym, ryzykownym i uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, a także uzależnieniom czynnościowym w obszarze technologii cyfrowych.
            W listopadzie 2021 r. uczniowie wszystkich klas drugich uczestniczyli stacjonarnie w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. Odbyło się także spotkanie z rodzicami i nauczycielami w formie on- line. Zwieńczeniem tego programu był konkurs filmowy, na który składały się krótkie projekcje edukacyjne o tematyce uzależnień, w całości przygotowane przez uczniów. Podsumowanie konkursu filmowego odbyło się 11 grudnia 2021r. w Ośrodku Caritas w Urlach. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy 2hr.

Joanna Denis

• XIV gra terenowa „Wołomin - moja mała Ojczyzna”

• 1 października 2020 r. odbyła się XIV gra terenowa „Wołomin – moja mała Ojczyzna” zorganizowana dla klas drugich Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Na trasie do przejścia były m.in. punkty: Ośrodek Sportu i Rekreacji Huragan, Muzeum im. Nałkowskich, park im. Bohdana Wodiczki, Urząd Miejski w Wołominie, skwer Sybiraków. Nie dopisało słońce, ale nie zawiodły humory. Pełni zapału i zaangażowania uczniowie mierzyli się z zadaniami z różnych dziedzin. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat najbliższego regionu, walorów krajobrazowych okolic Wołomina, wiedzą geograficzną, historyczną, a czasem nawet sprawnością fizyczną. Była też okazja do wzbogacenia swojej wiedzy na temat uwarunkowań geograficznych terenu czy też wybitnych osobistości związanych z Wołominem. Po ostrej rywalizacji w grze zwyciężyli uczniowie klasy 2LO.