Nawigacja

 •  

  Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy z Przedsiębiorczości.

  Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

  1. Powiatowy Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości dla Szkół Ponadgimnazjalnych:

  * I etap (szkolny) – przeprowadzony w szkołach,

  * II etap (powiatowy) – przeprowadzony w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie 09 grudnia 2015 roku.

  2. Konkurs literacki na własną interpretację hasła „Powiat wołomiński szansą dla młodych?”

   

 •  

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 • Lekcje muzealne

  W listopadzie klasy pierwsze  uczestniczyły w lekcjach muzealnych w Izbie Pamięci poświęconej rodzinie Wodiczków w Wołominie. W czasie zajęć, prowadzonych przez Panią Danutę Michalik, pierwszoklasiści  zapoznali się z historią rodziny, która od kilku pokoleń związana była z Wołominem.  Obejrzeli stare zdjęcia i posłuchali fragmentów listów pisanych przez Jerzego Wodiczkę. Wspaniała prezentacja przybliżyła  im fragment historii miasta i tej niezwykłej rodziny. 

  Tego typu zajęcia są lekcją historii, która przybliża uczniom nie tylko dzieje miasta, ale i zapoznaje ich z muzyką poważną, która była tak ważna dla Bohdana Wodiczki. Dziękujemy Pani Michalik i już z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  18.11.2015 r. dwoje uczniów Ekonomika otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  „Życzę wam mądrości, radości i takich przyjaciół, którzy sprawdzą się zarówno w chwilach dla was trudnych jak i w chwilach waszych sukcesów” . Takie słowa skierowała pani Dorota Sokołowska -   Mazowiecki Kurator Oświaty do 241 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Warszawy i okolicznych powiatów. Uroczystość odbyła się  w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie.

  Wśród nagrodzonych znaleźli się  uczniowie naszej szkoły: Klaudia Podleś z klasy III H dawnego Technikum Handlowego - obecnie Technikum Ekonomicznego, której średnia ocen wynosi 4.88 oraz Michał Pawlicki  z klasy IV T Technikum Ekonomicznego,  którego średnia ocen wynosi 5.0.

  Łączna liczba tegorocznych laureatów Stypendium Rady Ministrów w województwie mazowieckim to 483 osoby.

  Stypendystom gratulujemy i życzymy sukcesów:)

   

 • Uczniowie EKONOMIKA walczą dalej

  Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 588 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich aż dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie.

  W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 7127 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 588 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 testowych pytań. Jest wśród nich aż dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie: Maciej Hryckowian, Bartłomiej Józwiak, Jędrzej Kanabrocki, Jakub Pietras i Magdalena Tryc z klasy 4L oraz Kamil Falkowski, Iwona Orzoł, Michał Piekut,  Norbert Skowroński i Paweł Słoński z klasy 3L.

  Przed olimpijczykami miesiąc intensywnych przygotowań do grudniowego etapu okręgowego, który zostanie przeprowadzony w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów.

   

  Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

 • Narodowe Święto Niepodległości

  10 listopada 2015 roku odbył się uroczysty koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu solistów oraz chóru Echo z Wołomina. Wspólne muzykowanie podkreśliło radosny charakter tego święta. Śpiewano utwory z okresu powstania styczniowego np. Marsz strzelców z 1863 r., ale przede wszystkim utwory popularne w czasie I wojny światowej wśród legionistów Józefa Piłsudskiego jak: Przybyli ułani pod okienko, Maki, Białe róże, czy Kadrówka. Nie zabrakło również Roty i Hymnu do miłości ojczyzny.

  Szczególnie dziękujemy członkom chóru Echo, pod kierownictwem Andrzeja Wojakowskiego, za uświetnienie uroczystości.

  Uczniowie – soliści, którzy podzielili się swoim talentem to Aleksandra Felczak i Marcin Sutkowski z klasy 2r, Dominika Chmiel i Aleksandra Maciołek z klasy 1t. Uroczystość pięknie poprowadziły Karolina Demianiuk i Aleksandra Rogowska z klasy 2r. Techniczną obsługą apelu zajęli się Daniel Kamieński i Rafał Kańciała z klasy 3r. Dekorację wykonały, pod opieką  pani Hanny Zarazińskiej, Kinga Królik i Dominika Gondek z klasy 3r.

  Kokardy narodowe wykonały klasy 2r i 2t, pod opieką pań Danuty Michalik, Joanny Denis i Katarzyny Stępniak. 

  Uroczystość zorganizowała Marta Igielska – dziękuję wszystkim za udział i radosną współpracę.

 • Program Profilaktyki Przeciwnowotworowej

  W ramach Programu Profilaktyki Przeciwnowotworowej 27 października 2015 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wołominie i Centrum Onkologii w Warszawie. Pani Beata Ołowska przygotowała prezentację dotyczącą „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Podczas spotkania przedstawione zostały zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki przeciwnowotworowej. Pani Renata Modzelewska przygotowała dla uczniów ulotki pt. „Jak żyć i jeść, aby przechytrzyć raka” oraz „W ogóle nie zaczynać”.

  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 3r, 3t, 1t i 1r oraz przedstawiciele Gimnazjum Nr 2 w Wołominie.

 • Spotkanie z Misjonarzem

  Jak co roku w Ekonomiku odbyły się Katechezy Misyjne. Tym razem 26 X 2015 r. gościliśmy Księdza Marka Pasiuka – Pallotyna, który przybliżył uczniom posługę księdza w rzeczywistości  Zairu, gdzie pracował przez 13 lat. Ksiądz Marek w swojej prezentacji szczególny nacisk położył na współpracę z dziećmi i młodzieżą z tamtejszych terenów. Barwne zdjęcia, film, a także szybki „kurs” lokalnego języka Suahili,  w którym na zakończenie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski sprawiły, że uczniowie chętnie uczestniczyli w tym spotkaniu i miejmy nadzieję, że pójdą za radą Księdza i w codziennym życiu będą starać się naśladować misjonarzy.

 • "Jakucja - na tropach Byka Zimy".

  Dnia 21.10.2015r. klasa 2 R razem z panią Joanną Denis wybrała się do Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby poznać twórczość polskiego podróżnika, reportażysty, poety i ornitologa - pana Michała Książka.

  Jakuck- główny temat spotkania - nazywany jest "miastem na końcu świata". Republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej (od roku 2000), podbita przez carską Rosję w 1632 roku położona w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym, geograficznie stanowi wschodnią część Syberii. Podróżnik spędził tam 3 lata oswajając się ze srogim klimatem, nowym językiem i odmiennym narodem. Nie zważając na ekstremalnie niskie temperatury pan Michał przeprawiał się do bibliotek, archiwów i innych miejsc kultywujących tradycje regionu. Jego prywatne doświadczenia oraz rezultaty tych poszukiwań znajdują się w książce pt. "Jakuck"

  Jakucja położona jest w strefie klimatu kontynalnego, wybitnie suchego, a średnia temperatura to -50 °C. Republika cechuje się bardzo gęstą siecią rzeczną. Głównymi rzekami są Lena (4400 km długości), Oleniok (2292 km) oraz Kołyma (2129 km). Lasy w Jakucji najczęściej tworzą modrzewie. Na faunę składają się przede wszystkim: wiewiórki, łasice syberyjskie, gronostaje, zające, lisy, niedźwiedzie, rosomaki, łosie, dzikie renifery i piżmowce. I to właśnie z futer tych zwierząt szyje się czapki, rękawiczki, buty, kurtki. Ciekawostka: na jedną czapkę potrzeba 8 wiewiórek. W Jakucji nie ma żadnej przeprawy mostowej przez Lenę: w zimie przejazd umożliwia zamarznięcie rzeki. Rozwija się tam przemysł wydobywczy: (diamenty,złoto) i przemysł spożywczy. Wydaje się, że jest to kraj bogaty, jednak rodziny żyją skromnie, gdyż pieniądze ze złóż przeznaczone zostają na armię rosyjską, na sprawy państwowe. Ludzie w Jakucji nie mają lekko, dla Polaków są to niewyobrażalne temperatury do życia, a jednak ... Do czynności codziennych przez ludzi w tamtym rejonie należą prace inżynierów i budowniczych, którzy muszą wbijać betonowe słupy w niższe warstwy i dopiero na nich budować. Zmarzlina stanowi przeszkodę dla zakopywania rurociągów i przewodów, stąd po całym regionie nad ziemią ciągną się olbrzymie rury. Dzieci uczęszczają do szkoły tylko do temperatury - 35°C. Zabawy w piaskownicy nie można zapewnić w tak trudnych warunkach, Jakuci nie mają z tym problemu, dzieci bawią się w śnieżnej. Grają w piłkę nożną na lodzie, a wózki dziecięce nie mają kółek lecz płozy. Przy bardziej sprzyjającej aurze Pan Książek ruszał w teren na poszukiwania śladów bytności polskich zesłańców, bo w tym kraju znajduje się pomnik czterech Polaków: Edwarda Piekarskiego, który stworzył słownik języka jakuckiego oraz Wacława Sieroszewskiego, autora "Dwunastu lat w kraju Jakutów", Jana Czerskiego i Jana Czekanowskiego. Potrawy jakuckie nie są bardzo urozmaicone, ale w każdej restauracji i domowej kuchni znajdziemy mrożoną rybę z przyprawami i kieliszkiem wódki. O tym pięknym, fascynującym kraju można byłoby słuchać bardzo długo. Wycieczka była udana, zdjęcia pamiątkowe zrobione, cała klasa ze spotkania wyszła pełna wrażeń. Liczymy na niejedną tak fascynującą lekcję geografii.

   

  Aleksandra Rogowska 2 R

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna

  W październiku b.r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Spotkania prowadzone były przez ratowników z Zespołu BHP Grupy PZU. Młodzież nie tylko została zapoznana z podstawowymi zasadami  obowiązującymi  podczas udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim każdy miał możliwość sprawdzić zdobytą wiedzę podczas symulowanych sytuacji – oceny stanu osoby poszkodowanej i przeprowadzenie prawidłowej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, także z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Te wyjątkowo cenne lekcje z pewnością zapiszą się na długo w pamięci uczniów.

  Katarzyna Stępniak 

 • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  13 października 2015 r. odbyła się w Naszej Szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto jednoczy całą społeczność szkolną. Pani Dyrektor Bożena Czapkiewicz piękne życzenia skierowała do nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli  bardzo sympatyczne przedstawienie artystyczne, przygotowane przez uczniów z klas: 3r i 4hr pod opieką Pani prof. Elżbiety Krawczyk.

  W czasie uroczystości nauczyciele otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrodę Starosty Powiatu Wołomińskiego otrzymała Pani Małgorzata Andrzejewska, natomiast nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Dorota Zadrożna. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym nauczycielom.

  Ponadto podczas uroczystości nastąpiło oficjalne podsumowanie dwóch imprez szkolnych dla uczniów: Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły oraz gry terenowej „Wołomin – moja mała ojczyzna”. Największy sukces sportowy odniosła klasa 1ls, odbierając z rąk Pani Dyrektor Puchar za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej w biegu przełajowym.  W grze terenowej rywalizacja klas drugich była bardzo wyrównana. Wśród uczniów naszej szkoły największą determinacją wykazała się klasa 2t, która wygrała konkurs. W zabawie wzięli udział także gimnazjaliści z czterech szkół z terenu powiatu wołomińskiego. Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom za zaangażowanie w zabawę, która umożliwia lepsze poznanie „małej ojczyzny”. Zapraszamy do udziału w grze za rok!

 • Konferencja naukowa „Czy warto być aktywnym obywatelem?”

  12.10.2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się konferencja pod hasłem "Czy warto być aktywnym obywatelem?" zorganizowana przez Fundację ODA oraz nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. Współorganizatorem konferencji był Powiat Wołomiński i Miasto Wołomin.

  Goście zaproszeni na konferencję:  Wicemarszałkini Sejmu RP-Pani Wanda Nowicka, Starosta  Wołomiński – Pan Kazimierz Rakowski, Burmistrz Wołomina – Pani Elżbieta Radwan, Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce - dr Elżbieta Łojko, Prezes Zarządu Fundacji ODA- Pani Danuta Michalik, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Wołominie - Jan Kundziołka podzielili się z uczestnikami wiedzą na temat samorządności.

  Konferecja była punktem kulminacyjnym projektu obejmującego wiele innych działań. Na zaproszenie Pana Tomasza Gąsiora uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych byli na spotkaniu w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE i zapoznali się z działalnością tej organizacji międzynarodowej.

  Dzięki Pani Elżbiecie Łojko uczniowie zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. W najbliższych dniach uczniowie w ramach  jednodniowych praktyk zapoznają się bezpośrednio ze specyfiką pracy Burmistrza Wołomina oraz Starosty Wołomińskiego.

  Patronat medialny nad konferencją objęły „Wieści Podwarszawskie" i Radio FaMa.

  W konferencji wzięli udział uczniowie EKONOMIKA oraz uczniowie gimnazjów (5 szkół) i szkół ponadgimnazjalnych (3 szkoły) wraz z nauczycielami historii i wiedzy o społeczeństwie z powiatu wołomińskiego.

   

 • III L NA WYCIECZCE W COCA-COLI

  09 października 2015 roku uczniowie klasy III L wraz z wychowawcą panem Arturem Matysem oraz nauczycielką przedmiotów zawodowych panią Dorotą Ksion odwiedzili filię zakładu Coca-Cola HBC Polska z siedzibą w Radzyminie.

  Fabryka w Radzyminie to największy zakład należący do Coca-Cola HBC Polska. Zakład ten stanowi również centrum produkcyjne dla grupy Coca-Cola Hellenic. Produkty z tej części Polski trafiają do kilku krajów europejskich.
  Sześć linii produkcyjnych funkcjonujących w zakładzie i centrum paletyzacji umożliwia produkcję wszystkich napojów gazowanych firmy: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Lift, herbat Nestea, soków, nektarów i napojów Cappy, napoju izotonicznego Powerade oraz napoju energetyzującego Burn.

  Dwie linie w Radzyminie to tzw. linie aseptyczne, na których w sterylnym otoczeniu produkowane są napoje bez konserwantów: Nestea, soki, nektary i napoje Cappy, a także napój izotoniczny Powerade.

  Dla młodych logistyków była to niezapomniana wizyta, mogli z bliska zobaczyć nowoczesny magazyn w pełni zautomatyzowany oraz zapoznać się ze specyfiką pracy w centrum dystrybucji.

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Piotrowi Jarząbkowi oraz jego kolegom, którzy Nas oprowadzali i dbali o nasze bezpieczeństwo. Bez ich zaangażowania ten wyjazd nie byłby możliwy.

 • XL Rajd Grunwaldzki

  W dniach 08.10.2015 – 11.10.2015 uczniowie klasy 3t pod opieką Pań: Anny Ślusarz i Elżbiety Lewkowicz uczestniczyli w XL Rajdzie Grunwaldzkim, który zgodnie z tradycją odbywał się w Krakowie. Choć nie było łatwo, a konkurencja była niezwykle silna, to jak co roku i tym razem uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych okazali się najlepsi, przywożąc ze sobą wspaniały puchar. Serdecznie gratulujemy.

 • Etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

  7 października ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 8300 uczniów
  z całej Polski. Organizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki turniej wiedzy to dla wielu młodych ludzi początek kariery
  w wymarzonym zawodzie. Ekonomik reprezentowała grupa 18 uczniów z klas: II L,  III L i IVL.

  Zmagania polegały na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 25 pytań dotyczących transportu, gospodarki zapasami, dystrybucji i logistyki.

  Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego.

  Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

  Wyniki poznamy 30 października 2015. Czekamy z niecierpliwością.

 • XIII gra terenowa "Wołomin - moja mała ojczyzna"

  W dniu 02.10.2015 roku odbyła się XIII już gra terenowa „Wołomin – moja mała ojczyzna”, zorganizowana przez Dyrekcję szkoły i szkolne koło „Pod koniczynką”. W grze wzięło udział siedem drużyn – trzy klasy drugie z naszej szkoły oraz cztery klasy gimnazjalne. Stawiły się klasy z: Gimnazjum nr 1 z Ząbek, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 5 z Wołomina. Nad zaciętą rywalizacją i sprawnym przemieszczaniem się między kolejnymi punktami kontrolnymi, czuwali uczniowie z klasy 3t. Punkty kontrolne wyznaczono przy następujących miejscach: Plac 3 Maja w Wołominie, Skwer im. Bohdana Wodiczki, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, rezerwat w Grabiczu, OSiR „Huragan”, Urząd Miasta oraz Galeria Przy Fabryczce. Zwyciężyła klasa 2t, wygrywając bilety do kina. Drugie miejsce przypadło klasie 2hl, a trzecie- 2r. Do zobaczenia na trasie za rok!!!

 • XXXV Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły

  W dniu 25.09.2015 roku odbył się Bieg o puchar Dyrektora Szkoły przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. W konkurencji przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego wzięło udział 97 uczniów z pięciu klas pierwszych. W czasie zapoznawania się z trasą, uczniowie dokładnie wysprzątali teren rezerwatu „Białe błota”, w ramach akcji „Sprzątanie świata”.

  W większości klas frekwencja dopisała, wszyscy bawili się doskonale i nawzajem się dopingowali. Rywalizację wygrała klasa 1ls, drugie miejsce zajęła klasa 1t, a trzecie – 1r.

  Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Krzywiecka z klasy 1ls, a wśród chłopców Szymon Klepacki z klasy 1lo.

 • Apel z okazji 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

  W czwartek, 17.09.2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 76 rocznicy agresji Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy trzeciej o profilu ekonomicznym pod kierunkiem Pani Katarzyny Krupskiej. W trakcie apelu uczniowie przedstawili fakty dotyczące przebiegu II wojny światowej, w formie prezentacji multimedialnej zapoznali kolegów ze zdjęciami z tamtego okresu, a całość uświetnili recytacją poezji wojennej.

 • Warszawski Salon Maturzystów - Perspektywy 2015

  Jak co roku 10 września przedstawiciele klas maturalnych, na czele z Paniami: Elżbietą Mikołajek i Elżbietą Lewkowicz, udali się na Politechnikę Warszawską, by wziąć udział w „Warszawskim Salonie Maturzystów. Perspektywy 2015”. Celem spotkania było zapoznanie się z ofertami szkół wyższych. W salach wykładowych można było wziąć udział w spotkaniach dotyczących matury, prowadzonych przez ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach z matematyki.

  Następnie wszyscy udali się na spacer na Stare Miasto i do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Maturzyści zwiedzili wystawy dotyczące życia i twórczości Adama Mickiewicza i Marii Dąbrowskiej. Największe wrażenie wywarła jednak wystawa pt. „Pociągi. Czas miniony. Czas zatrzymany”. Jest to cykl obrazów Wojciecha Weissa powstałych w latach 80. i 90. XIX wieku. Malowane w podkrakowskim Płaszowie przedstawiają stację kolejową, pociągi oraz okoliczny pejzaż.

 • Moja kariera w moich rękach

  W dniach 9 i 10 września w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się spotkania z doradcą zawodowym. Tematem spotkań była: „Moja kariera w moich rękach – badanie predyspozycji zawodowych”. Warsztaty zorganizowane przez Panią Elżbietę Mikołajek, skierowane były do uczniów klas pierwszych.

Galeria zdjęć