Nawigacja

 •  

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 • Słów kilka o naszym sukcesie

  O wyróżnieniu EKONOMIKA tytułem „Brązowa Tarcza 2015”, ofercie edukacyjnej i mocnych stronach szkoły opowiada Pani Bożena Czapkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Wywiad udzielony Radiu FaMa w dn. 13.02.2015 r. Zapraszamy do wysłuchania. Kliknij i słuchaj

 • Zabawa w telewizję

  UWAGA!!!

  Nagraliśmy krótki filmik promujący ofertę edukacyjną EKONOMIKA na rok szkolny 2015/2016. Realizując ten projekt wzorowaliśmy się na telewizyjnych serwisach informacyjnych. Przystojni i charyzmatyczni prezenterzy oraz sympatyczna reporterka prezentują nasze propozycje wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie.

  Klikajcie i oglądajcie!

  Małgorzata Andrzejewska

   

 •  

  23 KWIETNIA Dzień Otwarty w EKONOMIKU

  Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów i ich Rodziców do odwiedzenia naszej szkoły. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 17.00. Przyjdźcie i przekonajcie się, że warto tu być.

   

 • 62. Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

  10 kwietnia w siedzibie EKONOMIKA odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego. Licea i technika przedstawiły gimnazjalistom klas trzecich swoją ofertę edukacyjną. Szkoły techniczne zaprezentowały również namiastkę umiejętności praktycznych, przybliżając zwiedzającym specyfikę pracy w danym zawodzie.

  Przy stanowisku EKONOMIKA gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać z p. Dorotą Ksion (przedmioty zawodowe – technik logistyk i spedytor) oraz p. Bogusławem Dudkiem (historia, edukacja dla bezpieczeństwa). Gości przy wejściu witała p. Marta Igielska (historia). Wielkim hitem okazało się STUDIO TATUAŻU, prowadzone przez uczniów klasy 2R – Huberta Kalatę i Damiana Borowskiego. Duże zainteresowanie wzbudziła również obsługa kasy fiskalnej, czytnika kodów RFID oraz metkownicy.

  W promocję szkoły zaangażowali się również Martyna Janicka, Martyna Zaręba, Łukasz Kubuj, Adrian Puchalski – kl. 3T, Anna Fic, Dorota Śliwa – kl. 2H, Sebastian Krzywiecki – kl. 3R,  Bartłomiej Józwiak – kl. 3L, Dominika Gondek, Kinga Królik – 2R.

  Współorganizatorem przedsięwzięcia był Starosta Wołomiński. Giełdę odwiedziło ponad 400 uczniów z 14 gimnazjów z terenu powiatu wołomińskiego. Odwiedził ją również reporter Radia FaMa Wołomin.

   

 • 61. Warsztaty ekologiczne

  Cztery klasy Technikum Handlowego 1hl, 2h, 2l oraz 3h wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które odbyły się 30 marca 2015 roku. Zajęcia zostały zorganizowane przez Miejski Zakład Dróg i Terenów Zieleni w Wołominie. Podczas warsztatów uczniowie próbowali odpowiedzieć na następujące pytania: co się dzieje z opakowaniem po zużytym produkcie? Czy można  ograniczać liczbę składowisk śmieci? Jak zredukować ilość  odpadów opakowaniowych?
  Oprócz cennej wiedzy i świadomości ekologicznej młodzież otrzymała ciekawe upominki od pracowników Miejskiego Zakładu Dróg i Terenów Zieleni w Wołominie. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie zajęć i prosimy o więcej :)

 • 60. III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

  Łucja Sasin, uczennica klasy IHL reprezentowała naszą szkołę na III Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „Let’s sing up a storm”. Konkurs odbył się 27 marca 2015 r. w Zespole Szkół im. Ignacego Mościckiego w Zielonce. Mieliśmy okazję zaprezentować się przed komisją, widownią i uczestnikami konkursu z gimnazjów i szkół średnich całego powiatu. Było to ciekawe doświadczenie i okazja do konfrontacji z równie utalentowaną muzycznie młodzieżą.

 • 59. Nie do końca zwykły dzień

  26 marca 2015 roku byliśmy świadkami ważnego wydarzania, a mianowicie zawarcia współpracy między naszą szkołą, a Warszawską Szkołą Reklamy. Nasza Pani Dyrektor Bożena Czapkiewicz podpisała wraz z przedstawicielem WSR umowę o współpracy tychże szkół. Ma ona polegać na wspólnych staraniach w dokształcaniu naszych uczniów z klas reklamowych, poszerzenia zakresu nauczania i poprawieniu jego jakości.

  Mateusz Brewczyński, kl 2R

 • 58. Dzień przedsiębiorczości

  Po raz kolejnym, tym razem 25 marca 2015 r., uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w XII edycji Dnia przedsiębiorczości.  Dzięki zaangażowaniu szkolnego koordynatora imprezy Pani Elżbiety Mikołajek w jednodniowych praktykach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas: I T, IR, IIT, IIL, IIIT, IVT.

  Program praktyk zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Młodzi ludzie mieli w tym dniu możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i zapoznać się w praktyce z jego specyfiką.

  Uczestnicy odbywali staże w kilkudziesięciu firmach i instytucjach działających w sektorze administracji, bankowości, handlowym i usługowym na terenie powiatu wołomińskiego, w Warszawie i okolicznych miastach. Uczniowie na stanowisku pracy pozostawali pod opieką indywidualnych konsultantów.  Praktykanci zapoznawali się z zakresem obowiązków i przydzielonymi zadaniami. Podsumowaniem projektu będzie uroczysta Gala przedsiębiorczości, organizowana przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

   

 • 57. Warsztaty wielkanocne

  24 marca 2015 r. uczniowie klasy II r i III t wzięli udział w Wielkanocnych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie. Pod kierunkiem nauczycieli Ewy Kesler i Doroty Zadrożnej powstawały palmy, zdobione wydmuszki, kolorowe pisanki w różnych technikach oraz inne ozdoby na świąteczny stół. Część prac została wręczona gościom ze Szwecji i Estonii, którzy odwiedzili Ekonomik w ramach projektu SALAR. Serdecznie dziękujemy Pani Danucie Michalik za zaproszenie nas po raz kolejny na bardzo przyjemne zajęcia.

 • 56. Ale się działo!

  W EKONOMIKU minął kolejny tydzień pełen atrakcji:
   

  • WTOREK -  podczas warsztatów plastycznych w Izbie Pamięci Wodiczków, piękne dekoracje wielkanocne stworzyli uczniowie klas 2R i 3T. Dziękujemy za zaproszenie Pani Danucie Michalik.
  • ŚRODA - w ramach naszego udziału w projekcie, dotyczącego zapobieganiu przedwczesnego kończenia nauki szkolnej i bezrobocia wśród młodzieży, gościliśmy przedstawicieli ze Szwecji i Estonii. Zaprezentowaliśmy im działania i osiągnięcia EKONOMIKA w tej dziedzinie. Goście byli pod wielkim wrażeniem naszych dokonań i pozazdrościli silnych więzi społecznych, jakie zaobserwowali w naszej szkole. Przyznali, że mają zamiar przenieść ten standard w swoje realia szkolne.
  • CZWARTEK - p. Dyrektor Bożena Czapkiewicz wraz z przedstawicielem Warszawskiej Szkoły Reklamy - dr. Krzysztofem Woźniakiem podpisała oficjalny dokument dotyczący współpracy EKONOMIKA z uczelnią. Następnie uczniowie klas technik organizacji reklamy wysłuchali interesującego wykładu Pani Anety Siejki - uznanego eksperta mediowego.
  • PIĄTEK - druga tura darmowych konsultacji przed egzaminem - dla gimnazjalistów klas trzecich.
  • Warsztaty ekologiczne w najbliższy PONIEDZIAŁEK.
 • 55. Nie wypalajmy traw!

  Z takim apelem zwrócił się do młodzieży starszy aspirant Dariusz Rychta z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 12 marca uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz klasy III T i III R uczestniczyli w zajęciach, które miały uświadomić niebezpieczeństwa związane z tym ryzykownym procederem zabronionym przez przepisy prawa.

 • 54. Na spontanie albo wcale!

  Damian Borowski z klasy 2R wykonał najlepszą pracę plastyczną w Powiatowym Konkursie o Życiu i Twórczości K.K. Baczyńskiego. Zajął pierwsze miejsce. Przygotował projekt muralu na podstawie jednego z wierszy poety.

  Widziałem jak go robił, kilka godzin i... gotowe. I Ja go "wspierałem", jako kolega kreatywny, Ola z klasy 1R pożyczyła pendriva, Mariusz - Maniek pojechał z nim do profesjonalnej drukarni, pani Dyrektor pożyczyła świetny klej, pani stażystka z biblioteki oprawiła pracę,  Monika z 4T zawiozła pracę konkursową do Tłuszcza...

  Wszystko było zrobione szybko i sprawnie. Do tego cała ekipa z 2R  - eskortowana przez p. pedagog - oklaskiwała Damiana jako laureata. Po takiej spontanicznej akcji czekamy na nowe wyzwania! 

  Mateusz Brewczyński 2R

 • 53. Przygoda z poezją

  Relacja Oli i Kacpra z klasy 1R. Dnia 6 marca 2015r. reprezentowaliśmy EKONOMIK w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu.

  Ola: Świetnie się bawiłam. Ten dzień na długo zostanie mi w pamięci, ponieważ zajęłam III miejsce, a oprócz tego zostałam doceniona poprzez nagrodę specjalną w postaci tableta. Kacper: Co prawda nie zająłem żadnego miejsca, ale cieszę się, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu.

  Podsumowując, jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, a szczególnie p. Elżbiecie Lewkowicz oraz p. pedagog Joannie Denis za przydatne rady. Zostaną nam w pamięci na długo.  Zachęcamy innych do zdobywania tak cennego doświadczenia i rozwijania swoich umiejętności w konkursach. Nie moglibyśmy zapomnieć o skutecznym i motywującym dopingu klasy 2R. Bardzo im dziękujemy. Jeżeli będzie możliwość kolejny raz dumnie reprezentować szkołę, zrobimy to z miłą chęcią.

  Aleksandra Rogowska, Kacper Kubiak

 • 52. Planujemy swoją przyszłość zawodową

  6 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole X Powiatowy Dzień Planowania Kariery Zawodowej. Organizatorem spotkania był Starosta Wołomiński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie i Dyrektor Zespół Szkół Ekonomicznych. Podczas targów edukacyjnych przedstawiciele  uczelni wyższych i szkół policealnych z Warszawy i Mazowsza zaprezentowali młodzieży ofertę edukacyjną  oraz udzielali informacji dotyczących wymagań stawianych kandydatom na studia. Prezentacjom towarzyszyły warsztaty dotyczące planowania kariery, określenia predyspozycji zawodowych i asertywności potrzebnej w różnych sytuacjach. Zajęcia poprowadzili doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy oraz przedstawiciele Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, Wyższej Szkoły Menadżerskiej, Wyższej Szkoły Reklamy oraz Polish Academy of Excellence.  Po raz pierwszy odbyły się także warsztaty z prawa karnego przeprowadzone przez przedstawiciela Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

  W ramach IX Powiatowego Dnia Planowania Kariery zorganizowano konkurs dla uczniów pt. „Firma rodzinna z tradycjami”. Prace  literackie przedstawiło blisko 30 uczniów. Jury doceniło pomysłowość autorów oraz „lekkość pióra”.

  Laureatami w grupie szkół ponadgimnazjalnych zostali:

  I miejsce – Agata Antończak  z kl. III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie

  II miejsce – Ewelina Koprowska  z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej  w Urlach

  III miejsce – Katarzyna Jankowska z ZSE im. Stanisława Staszica w Wołominie

   

  Wśród szkół gimnazjalnych nagrodę zdobył: Michał Czajkowski z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach.

  Laureatom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Powiatowego Dnia Planowania Kariery Zawodowej.

 • 51. Finał Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

  Kamil Wojtyra, uczeń IV klasy Technikum Ekonomicznego, zajął 15. miejsce w kraju podczas XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Ostatni etap odbył się w dniach 5-6 marca 2015 r. w Rzeszowie. Kamilowi gratulujemy ogólnopolskiego sukcesu!

  Do finałowego etapu zakwalifikowało się 34 uczestników, którzy zostali wyłonieni po dwuetapowych eliminacjach szkolnych. Ogółem w zmaganiach uczestniczyło ok. 10 tys. uczniów z całego kraju, kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Finaliści zmierzyli się z pytaniami testowymi oraz projektem wykonywanym za pomocą oprogramowania finansowo-księgowego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie oraz Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Patronat honorowy sprawowali: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

 • 50. Szkolny Dzień Zdrowia

  {C}5 marca  2015  r. obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowia. Uczniowie i pracownicy mieli możliwość wykonania badań poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, poziomu tłuszczu i wody oraz masy kostnej i mięśniowej, a także zrobić pomiar wydychanego dwutlenku węgla. Zainteresowani mogli także zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i stylu życia oraz ustalić wartość kaloryczną diety wynikającą na podstawie uzyskanych pomiarów.

  W ramach promocji zdrowego odżywiania rozdawano pyszne marchewki. Najlepszy plakat promujący zdrowy tryb życia wykonał Jakub Wojdyna z kl. III R. Współorganizatorem imprezy była Sekcja Oświaty Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie.

 • 49. Nowoczesne metody wyboru uczelni i zawodu

  W dniach 3, 5 i 17 lutego 2015 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w warsztatach Nowoczesne metody wyboru uczelni i zawodu. Zajęcia przeprowadził Pan Krzysztof Woźniak – Dyrektor Międzyuczelnianego Biura Karier przy Warszawskiej Szkole Reklamy. Kontynuacją warsztatów było spotkanie uczniów Naszej szkoły z młodym biznesmenem Panem Michałem Alczaszynem, podczas którego prowadzący podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem i starał się zachęcić uczniów do wzbudzenia w sobie motywacji do działania i rozwijania swoich talentów.

 • 48. Odpowiedzialność prawna – zajęcia dla młodzieży

  dniu 18 lutego 2015 r. wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich i pełnoletnich a także zjawiska cyberprzemocy. Wykłady przeprowadziła nadkom. Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Prowadząca uświadamiała młodzieży, jakie konsekwencje prawne wiążą się z niefrasobliwym zachowaniem niektórych młodych ludzi. Pani nadkomisarz wyjaśniła uczniom, bardzo chętnie korzystającym z Internetu, by rozważnie umieszczali w sieci wszelkie informacje i filmy dotyczące prywatności. Pani nadkomisarz przedstawiła również konsekwencje prawne cyberprzemocy. Zajęcia zostały wzbogacone o konkretne przykłady zaczerpnięte z rzeczywistych sytuacji.

 • 47. Walentynki

  Od kilku lat Samorząd Uczniowski organizuje z okazji Walentynek „Dzień na czerwono”. Uczniów obowiązywały ubrania w tym kolorze, jeśli chcieli włączyć się do zabawy. Każda klasa podlegała ocenie pod względem liczby czerwonych elementów stroju. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się klasa 3L, II miejsce zajęła 3R, III miejsce 2T. Nauczyciele nie pozostali obojętni i podjęli wyzwanie rywalizacji z uczniami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Galeria zdjęć