Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  01.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 70. Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  27 czerwca o godzinie 9.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. O godzinie 8.00 uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w Kościele pw. Józefa Robotnika w Wołominie. Zakończył się kolejny etap pracy i nauki w szkole – rozpoczęły się upragnione wakacje. Uczniowie Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Handlowego otrzymali świadectwa promocyjne. Dwie uczennice otrzymały świadectwa z wyróżnieniem. Kilkudziesięciu uczniów otrzymało nagrody książkowe, nagrody rzeczowe i sprzęt sportowy za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, pracę na rzecz klasy i szkoły oraz za udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Wszyscy spotkamy się znów 1 września 2014 r.

  Nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy pogodnych, miłych i bezpiecznych wakacji.

 • 69. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe

  W dniach 16-17 oraz 23-25 czerwca 2014 r. uczniowie klasy IIL oraz absolwenci Techniku Ekonomicznego i Technikum Handlowego przystąpili do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W pierwszych dniach egzaminów ekonomiści, handlowcy, logistycy i rozwiązywali zadania z części teoretycznej.

  W kolejnych dniach odbyły się kilkugodzinne egzaminy praktyczne. Świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe otrzymają uczniowie, którzy uzyskają z obu części egzaminu co najmniej 75 %. Absolwenci poznają wyniki dopiero w sierpniu. Trzymamy kciuki za jak najlepsze efekty!

 • 68. EKONOMIK – BLIŻEJ POLSKI

  12 czerwca 2014 r. w Ekonomiku gościła grupa nauczycieli z polskich szkół na Litwie, Białorusi, Ukrainie i w Czechach korzystających ze szkolenia: Polska Nowoczesna Edukacja – funkcja nauczyciela we wzmacnianiu roli języka polskiego i budowaniu wizerunku polskiej szkoły. Byli to beneficjenci projektu realizowanego przez Fundację "Bliżej Polski".

  Dzięki  życzliwości naszej Pani Dyrektor i otwartości nauczycieli goście poznali funkcjonowanie biblioteki szkolnej, obserwowali lekcję religii w 1t u pani Stępniak i języka niemieckiego u pani Andrzejewskiej. Nauczycielki te podzieliły się też swoimi scenariuszami na uroczystości patriotyczne, a pani Lewkowicz opowiedziała o naszych doświadczeniach w budowaniu wizerunku szkoły. Także wspólne rozmowy w pokoju nauczycielskim mogłyby się toczyć przez wiele przerw, ponieważ z obu stron czuło się zainteresowanie i sympatię. Dodatkową atrakcją był Dzień Sportu, a bonusem- wywiad ze "zwykłym uczniem"- Sebastianem K. z 2r.

  Goście stwierdzili zgodnie, że wizyta w Ekonomiku była dla nich cennym doświadczeniem.

  Natomiast uczniowie 1t uczestniczyli w lekcji o Eucharystii, w której mogli posłuchać spontanicznej wypowiedzi na ten temat grekokatolickiego księdza, pani Stępniak zyskała nową ekumeniczną znajomość potwierdzoną fotografią. Wszyscy ze wzruszeniem posłuchaliśmy polszczyzny z kresowymi naleciałościami i uświadomiliśmy sobie, że również poza granicami ojczyzny są Polacy, którzy "nie dadzą pogrześć mowy".

  Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.".

   

  Elżbieta Lewkowicz – nauczyciel ZSE

 • 67. Dzień Sportu

  12 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się Dzień Sportu, zorganizowany przez Dyrekcję Szkoły oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Boisko szkolne wypełnili uczniowie wszystkich klas, rywalizując podczas ośmiu konkurencji. Wśród gorącego dopingu wychowawców i pozostałych nauczycieli rozegrano mini turniej piłki nożnej i grę w zbijaka, a także konkurs rzutów piłką lekarską oraz rzutów do kosza z wyznaczonej pozycji. Odbyły się rozgrywki w tenisa stołowego. Uczniowie sprawdzali także skoczność oraz swoje umiejętności w grze w kręgle. Ostatnią konkurencją była sztafeta. Punkty zdobyte podczas wszystkich konkurencji sportowych wskazały zwycięzcę.

  Klasa II L zajęła I miejsce, osiągając czołowe lokaty w większości konkurencji. Zwycięzcy osłodzili wygraną smacznym tortem lodowym. Dopisała pogoda, więc zawody odbyły się bez żadnych kłopotów organizacyjnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania oraz dużej sprawności fizycznej.

 • 66. Niecodzienne doświadczenie

  6 czerwca 2014 r. w hali szkoły w Duczkach odbył się uroczysty zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego działającego przed laty w Radzyminie. Wiekowi emerytowani nauczyciele przyjechali z całej Polski, aby spotkać się i powspominać szkolne lata. 

  W przeżywaniu przez nich tych wzruszeń dużą rolę odegrali uczniowie Ekonomika. Już w połowie maja klasa 2r zajęła się zeskanowaniem starych fotografii i wyszukaniem oraz "obróbką" tekstów piosenek z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego stulecia. Potem Mateusz Brewczyński z 1r stworzył z tych materiałów efektowną prezentację.  Rafał Kanciała, również z 1r, poświęcił ponad 5 godzin, by w sobotę, 6 czerwca, sprawnie i dyskretnie przyczynić się do uświetnienia tej uroczystości. Na jednej z fotografii, które dostaliśmy od organizatorów widać, jak śpiewająca w występującym w wówczas chórze "Echo" pani Marta Igielska- wychowawczyni klasy 1r- z dumą patrzy na swojego wychowanka. Ja również czuję dumę z naszych uczniów, którzy pokazali, że nie straszne im bariery pokoleniowe  i chętnie zrobili coś dla przedstawicieli pokolenia swoich babć i dziadków.

  Uczniowie klas "reklamowych" mieli możliwość pokazania swojej biegłości w tworzeniu atrakcyjnych prezentacji oraz pokazania efektów swojej pracy przed liczną widownią. To wyzwanie zostało uwieńczone sukcesem.  

  Elżbieta Lewkowicz

 • 65. Zwiedzamy Lubelszczyznę

  Klasy 2T i 3L wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę krajoznawczą na Lubelszczyznę w dniach 3-5 czerwca 2014 r. Trzydniowy wyjazd zapewnił uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń. Uczniowie odwiedzili przepiękne miejscowości: Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Kozłówkę  oraz Lublin. Uczestnicy zwiedzili Zespół Pałacowo-Parkowy, Muzeum S. Żeromskiego oraz  Muzeum Zamoyskich. Wszystkim przypadły do gustu spacery po Kazimierzu Dolnym i Lublinie przy pięknej słonecznej pogodzie.  Wycieczkę zakończyła kilkugodzinna wizyta w Muzeum na Majdanku, która wstrząsnęła emocjonalnie wszystkimi uczestnikami.  Wielką atrakcją  dla uczniów był pobyt w ośrodku wczasowym urokliwym Jeziorem Krasne oraz wspólne wieczorne ognisko. Pełni pozytywnych wspomnień uczniowie już planują kolejny wyjazd w ciekawy zakątek Polski.

 • 64. Lekcja wolności

  Z okazji 25 rocznicy wydarzeń 1989 r. Pani prof. Marta Igielska wraz z uczniami przygotowała wystawę „Lekcja wolności”, która wprowadziła w tematykę obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r. Na wystawie znalazły się najważniejsze informacje, grafiki i zdjęcia przybliżające uczniom genezę i skutki tamtych wydarzeń. Wystawa była pretekstem do dyskusji na temat wpływu obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych 4 czerwca na obecną sytuację Polski i obecne warunki życia samych uczniów.

 • 63. VIII Rajd pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”

  5 czerwca 2014 r. odbył się kolejny – VIII Rajd pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”. Organizatorami byli – jak co roku – Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie oraz Szkolne Koło PTSM „Pod koniczynką”. W rajdzie wzięli udział uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, a przebieg całości koordynowała klasa II t.

  Trasa wiodła od stacji w Kobyłce do Pawilonu Ekspozycyjnego przy szkole w Ossowie, następnie na Cmentarz Poległych z 1920 r. Na obu tych punktach uczniowie wysłuchali prelekcji wygłoszonych przez nauczycieli historii. Potem uczestnicy przeszli do symbolicznej mogiły żołnierzy radzieckich i do pomnika upamiętniającego miejsce śmierci księdza Skorupki. Na wszystkich punktach kontrolnych rajdu należało wykonać zadania dotyczące historii bitwy warszawskiej, a także odśpiewać pieśń wojskową lub patriotyczną.

  Każda klasa przygotowała także prezentację multimedialną zawierającą fotografie wszystkich ciekawych miejsc i zabytków oglądanych podczas rajdu.  Tegoroczni zwycięzcy, za rok, już jako drugoklasiści, z dumą wezmą udział w kultywowaniu pięknej tradycji rajdu.

 • 62. Wystawa „Rzeczpospolita utracona”

  28 maja 2014 r. klasy pierwsze i drugie obejrzały w Fabryczce trzyczęściową wystawę „Rzeczpospolita utracona”, którą przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Wołominie. Ekspozycja na fotografiach przybliżała społeczeństwo, kulturę i tradycje II Rzeczypospolitej oraz historię zagłady dokonanej przez dwa totalitaryzmy: niemiecki i sowiecki. Młodzież zapoznała się ze stratami poniesionymi przez Polskę podczas II wojny w wymiarze etyczno-moralnym oraz materialnym. Ponadto w części „Społeczeństwo” ukazano wielokulturowość Polski międzywojennej. Wystawa stanowiła ciekawą lekcję historii.

 • 61. Projekt decyzJA – projekt dla młodzieży, by każda decyzja była świadoma

  W dniach 20 i 21 maja oraz 28 maja i 4 czerwca 2014 r. młodzież klas pierwszych naszej szkoły brała udział w Projekcie decyzJA !!! Były to warsztaty profilaktyczne złożone z dwóch modułów. W pierwszym z nich uczniowie oglądali scenkę, następnie ich zadaniem było wymyślenie alternatywnych rozwiązań dla przebiegu akcji oraz odegranie ich. Drugi moduł polegał na dogłębnej analizie wszystkich możliwych rozwiązań wymyślonych przez uczniów.

  Zajęcia bardzo się podobały. Młodzież wyraziła chęć udziału w wielu podobnych projektach.

  Projekt decyzJA został stworzony przez teatr WPROST i Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA.

  Pedagog szkolny - Joanna Denis

 • 60. Maraton czytania

  Z okazji Tygodnia Bibliotek, Roku Czytelnika i akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom” biblioteka szkolna we współpracy z panią Martą Igielską zorganizowała w naszej szkole MARATON CZYTANIA.  Impreza odbyła się we wtorek 13 maja w łączniku. Wzięły w niej udział wszystkie klasy pierwsze oraz IIr, IIh, IIl. Nauczyciele czytali wybrane i przygotowane przez siebie teksty literackie : pani Anna Mazur w sposób niezwykle oryginalny i aktorski interpretowała książkę Papusza Angeliki Kuźniak, pani Anna Ślusarz przedstawiła jedną z przygód Mikołajka z serii opowiadań duetu Sempe i Goscinny, pani Elżbieta Mikołajek przypomniała uczniom wiersze dla dzieci Juliana Tuwima a pani Małgorzata Andrzejewska zaprezentowała się w wierszu „Na straganie” oraz „Lokomotywa” Juliana Tuwima w języku niemieckim. Pani Marta Igielska przeczytała zebranym słuchaczom zabawny tekst źródłowy z historii. Naszym lektorskim popisom towarzyszyły również konkursy. Uczniowie chętnie zmierzyli się z trudnymi do przeczytania, „logopedycznymi” wierszami Małgorzaty Strzałkowskiej i otrzymali za to nagrody.

 • 59. Egzaminy maturalne – maj 2014

  5 maja 2014 r. odbył się w naszej Szkole pierwszy pisemny egzamin maturalny. Zmagania z arkuszem maturalnym z języka polskiego podjęło 24  tegorocznych absolwentów Technikum Ekonomicznego, 21 Technikum Handlowego i 19 absolwentów Liceum Profilowanego. Zdający obowiązkowo przystąpią także do egzaminów pisemnych z matematyki i języka obcego, a następnie do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Część absolwentów wybrało przedmioty dodatkowe.

  Wszystkim życzymy powodzenia!

 • 58. Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3Maja

  W dniu 30 maja 2014 r. uczestniczyliśmy w krótkiej akademii upamiętniającej kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu uczniowie obejrzeli piękny animowany film, który promował Polskę podczas wystawy EXPO w Szanghaju. Konstytucja utrwaliła szereg istotnych praw, z wielu których korzystamy współcześnie. Podczas apelu przybliżono również okoliczności uchwalenia tej najważniejszej dla naszego kraju ustawy. Apel przygotowała Pani prof. Małgorzata Andrzejewska.

 • 57. Męczennicy XX wieku - Świadkowie wiary

  Pod takim hasłem w dniach  24 - 26 kwietnia 2014 r. w Bydgoszczy odbył się finał XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 119 uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  wyłonionych w  etapach diecezjalnych. Tematyka tegorocznych zmagań związana była ściśle z bolesną historią Bydgoszczy czasów II wojny światowej, a w sposób szczególny z patronem diecezji bydgoskiej- bł. Michałem Kozalem, która w tym roku obchodzi 10-lecie swego istnienia. Jak co roku, oprócz opracowań historyczno-teologicznych, literatura obejmowała zagadnienia biblijne oraz dogmatyczne. 

  Laureatką tegorocznej Olimpiady została Kinga Grzegolec z klasy III Technikum Ekonomicznego, reprezentująca  diecezję Warszawsko - Praską, zdobywczyni siódmego miejsca. Laureaci i finaliści uzyskali prawo do indeksów na uczelnie wyższe w Polsce. Serdecznie gratulujemy Kindze dużego sukcesu!

  Katarzyna Stępniak

 • 56. Cyberprzemoc

  W dniach 24. 04. i 29. 04. 2014 r. wszystkie klasy Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego  wzięły udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących zjawiska cyberprzemocy, które przeprowadziła nadkom. Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Prowadząca uświadamiała młodzieży, bardzo chętnie korzystającej z Internetu, by rozważnie umieszczać w sieci wszelkie informacje i filmy dotyczące prywatności. Pani nadkomisarz przedstawiła również konsekwencje prawne cyberprzemocy. Zajęcia zostały wzbogacone o konkretne przykłady zaczerpnięte z rzeczywistych sytuacji.

 • 55. Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych

  25 kwietnia 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. Podczas części oficjalnej wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wynik w nauce, dokonania sportowe, wzorową frekwencję i pracę w samorządzie. Specjalne wyróżnienie otrzymali: Karolina Prokop i Rafał Chaciński z klasy IVT za pracę w Samorządzie Szkolnym, piękną postawę społeczną oraz niezwykle owocne zaangażowanie w organizowanie uroczystości szkolnych i wszelkich imprez artystycznych, które bez Ich udziału byłyby dużo uboższe.

  Podczas części oficjalnej nastąpiło także przekazanie sztandaru uczniom z klas młodszych oraz ślubowanie maturzystów. Następnie wszyscy uczestniczyli w części artystycznej dedykowanej absolwentom, która miała formę gali wręczenia szkolnych nagród „Stasiulków”. Wyróżniono nimi uczniów o charakterystycznych osobowościach. Dowcipne komentarze prowadzących galę rozbawiły wszystkich uczestników.  „Stasiulkami” nagrodzono również wychowawców klas maturalnych i dyrekcję szkoły.  Na pamiątkę absolwenci otrzymali drobne upominki. Akademię pożegnalną przygotowali uczniowie klas młodszych pod opieką Pani profesor Elżbiety Lewkowicz.

 • 54. W drodze do Loretto

  22 kwietnia 2014 r. tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie wraz z wychowawcami i panią pedagog  przemierzyli pieszo szlak z Urli do Loretto. Wędrówce towarzyszyły modlitwy i religijne śpiewy, a w Sanktuarium Maryjnym został odprawiona msza święta w intencji uczestników. Siostra ze  Zgromadzenia Sióstr Loretanek przedstawiła postać założyciela Sanktuarium i zaprosiła na poczęstunek. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa w plenerze z rozważaniem stacji prowadzonym przez uczniów. Mszę świętą prowadził ksiądz Łukasz z parafii pod wezwaniem świętego Józefa Robotnika w Wołominie. Do Wołomina wróciliśmy z wiarą, że Duch Święty będzie czuwał zarówno w czasie matur, jak i w dalszym życiu. Dziękujemy katechetce Pani Katarzynie Stępniak oraz pani wicedyrektor Annie Ślusarz za zorganizowanie pielgrzymki, a księdzu Łukaszowi za otoczenie nas duchową opieką.

 • 53. Wielkanocne Warsztaty Artystyczne

  10 kwietnia 2014 r. klasa II R (reklamy) wzięła udział w Wielkanocnych Warsztatach Artystycznych, które odbyły się w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie. W wielopokoleniowych warsztatach wzięło udział około 100 uczestników. Pod kierunkiem Gabrieli Siewiery, Haliny Cegłowskiej i Magdy Pomianowskiej powstały wielkanocne palmy, zdobione wydmuszki, kolorowe pisanki w różnych technikach oraz inne ozdoby na świąteczny stół. Nasi uczniowie zrobili największą, półtorametrową palmę. Prace zostały zaprezentowane 12 kwietnia podczas koncertu „Wiosna Jana Sebastiana”. Część prac została rozdana publiczności zebranej w Izbie Muzealnej Wodiczków.

 • 52. Dzień przedsiębiorczości

  Po raz kolejnym, tym razem 2 kwietnia 2014 r., uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w XI edycji Dnia przedsiębiorczości.  Dzięki zaangażowaniu szkolnego koordynatora imprezy Pani prof. Elżbiety Mikołajek, w jednodniowych praktykach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

  Program praktyk zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Młodzi ludzie mieli w tym dniu możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i zapoznać się w praktyce z jego specyfiką.

  Uczestnicy odbywali staże w kilkudziesięciu firmach i instytucjach działających w sektorze administracji, bankowości, handlowym i usługowym na terenie powiatu wołomińskiego, w Warszawie i okolicznych miastach. Uczniowie na stanowisku pracy pozostawali pod opieką indywidualnych konsultantów.  Praktykanci zapoznawali się z zakresem obowiązków i przydzielonymi zadaniami. Podsumowaniem projektu będzie uroczysta Gala przedsiębiorczości, organizowana przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

Galeria zdjęć