Nawigacja

 • O G Ł O S Z E N I E

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się

  01 września 2015 r.

  dla klas III i IV – o godz. 9.00

  dla klas I i II o godz. 10.00

 •  

  Uwaga uczniowie!

  W pierwszym tygodniu września w naszej szkole odbędzie się kiermasz podręczników używanych.

   

 •  

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 • Słów kilka o naszym sukcesie

  O wyróżnieniu EKONOMIKA tytułem „Brązowa Tarcza 2015”, ofercie edukacyjnej i mocnych stronach szkoły opowiada Pani Bożena Czapkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Wywiad udzielony Radiu FaMa w dn. 13.02.2015 r. Zapraszamy do wysłuchania. Kliknij i słuchaj

 • Zabawa w telewizję

  UWAGA!!!

  Nagraliśmy krótki filmik promujący ofertę edukacyjną EKONOMIKA na rok szkolny 2015/2016. Realizując ten projekt wzorowaliśmy się na telewizyjnych serwisach informacyjnych. Przystojni i charyzmatyczni prezenterzy oraz sympatyczna reporterka prezentują nasze propozycje wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie.

  Klikajcie i oglądajcie!

  Małgorzata Andrzejewska

   

 • 77. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  26 czerwca 2015 r. o godzinie 9.00 odbyło się w Naszej Szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. O godzinie 8.00 uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej w kościele pw. Świętego Józefa Robotnika w Wołominie. Tym samym zakończyliśmy się kolejny etap pracy i rozpoczynamy upragnione wakacje. Uczniowie Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Handlowego otrzymali świadectwa promocyjne. Troje uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Kilkudziesięciu uczniów odebrało nagrody książkowe, nagrody rzeczowe i sprzęt sportowy za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, pracę na rzecz klasy i szkoły oraz za udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

  Pamiątkowe dyplomy i upominki otrzymali także zwycięzcy szkolnego konkursu „Mistrz klawiatury”:

  I miejsce – Klaudia Wyrwińska i Damian Soćko

  II miejsce – Sebastian Kielczyk

  III miejsce – Kamila Piankowska

  Pani wicedyrektor Anna Ślusarz ogłosiła wyniki rajdu pieszego „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”:

  I miejsce – klasa IT

  II miejsce – klasa IHL

  III miejsce – klasa IR

  Nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy pogodnych, miłych i bezpiecznych wakacji. Wszyscy spotkamy się znów 1 września 2015 r.

   

 • 76. Konkurs „Nakręć się na nauki ścisłe”

  Uczniowie klasy II R wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zadanie, które stało przed uczestnikami to nakręcenie spotu reklamowego, który w ciekawy i niebanalny sposób zainteresuje młodych ludzi tematem nauk ścisłych i sprawi, że będą chcieli w przyszłości podjąć studia na matematycznych, technicznych i przyrodniczych kierunkach. Przygotowany filmik jest dostępny na You Tube. Spot przygotowali: Mariusz Pancek, Hubert Kalata, Rafał Kańciała, Mateusz Brewczyński, Damian Borowski, Daniel Kamieński pod opieką Pani Doroty Zadrożnej. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie.

 • 75. Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

  Zespół Szkół Ekonomicznych zajął III miejsce w XV Licealiadzie dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu wołomińskiego. Wręczenie dyplomów i pucharów nastąpiło

  23 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołominie. Na sukces Naszej Szkoły zapracowali uczniowie, zajmując punktowane miejsca w kilku dyscyplinach. Grafik rozgrywek obejmował

  9 dyscyplin sportowych, w siedmiu zawodnicy Ekomika zajęli miejsca na podium:

  1. ringoIII miejsce chłopcy
  2. koszykówkaIII miejsce chłopcy; skład drużyny: Bartłomiej Kurek, Mateusz Górski, Dominik Gałązka, Radosław Wyganowski, Mateusz Gajc, Bartłomiej Józwiak, Adrian Muczyński, Maciej Wojciechowski, Paweł Maliszewski, Damian Kośla, Mateusz Doroszkiewicz, Natan Strzelecki, Karol Sulich
  3. tenis stołowyIII miejsce chłopcy
  4. kometkaI miejsce chłopcy i dziewczęta; zawodnicy: Magdalena Tryc, Patrycja Rek, Martyna Janicka, Klaudia Zacheja, Michał Pawlicki, Marcin Ćwik, Maciej Wojciechowski, Maciej Tyl
  5. piłka siatkowaIII miejsce chłopcy; skład drużyny: Bartłomiej Kurek, Mateusz Górski, Maciej Wojciechowski, Sebastian Krzywiecki, Adrian Puchalski, Igor Górski, Daniel Kamieński, Maciej Sawera, Patryk Białek, Bartosz Matera, Paweł Maliszewski, Sebastian Radzki, Karol Sulich
  6. piłka ręcznaIII miejsce dziewczęta; skład drużyny: Paulina Buczek, Magdalena Tryc, Magdalena Dąbkowska, Patrycja Rek, Martyna Janicka, Patrycja Kalata, Klaudia Zacheja, Karolina Wołos, Anna Białek, Paulina Chojnacka, Aleksandra Rogowska
  7. piłka nożnaI miejsce chłopcy; skład drużyny: Bartłomiej Kurek, Mateusz Górski, Tomasz Wróbel, Adrian Puchalski, Maciej Sobota, Paweł Maliszewski, Sebastian Radzki, Bartosz Dybek, Przemysław Wycech, Norbert Gawryś, Maciej Sawera

  Ciężka praca zawodników, nieustępliwość i duch sportowej walki przełożyły się na wymierny wynik końcowej klasyfikacji. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, pod okiem których odbywały się treningi. 

  Dziękujemy zawodnikom i trenerom za wysiłek i gratulujemy sukcesu!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości wręczenia pucharów na stronie internetowej

  www.powiat-wolominski.pl

 • 74. Egzaminy zawodowe

  Czerwiec upływa w Naszej Szkole pod znakiem egzaminów zawodowych. 15 czerwca rozpoczęła się kolejna sesja egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla absolwentów Technikum Ekonomicznego i Handlowego (w zawodzie technik logistyk). Maturzyści najpierw przystąpili do etapu pisemnego, natomiast 16 czerwca do etapu praktycznego.

  Jednocześnie wraz z absolwentami uczniowie klas młodszych – ekonomiści, logistycy, handlowcy, technik reklamy - rozpoczęli zdawanie pierwszych lub kolejnych kwalifikacji,  przystępując do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Tzw. „nowy” egzamin zawodowy także składa się z etapu pisemnego, który odbędzie się 22 czerwca dla wszystkich zawodów oraz etapu praktycznego, który potrwa, w zależności od zawodu, aż do 6 lipca.

  Niezależnie od typu egzaminu, by zdać trzeba uzyskać z etapu pisemnego min. 50%, a z etapu praktycznego min. 75%. Wszyscy zdający swoje wyniki otrzymają 28 sierpnia, gdy Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przekaże do szkół świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe.  Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki!

 • 73. Po raz kolejny w Ossowie…

  2 czerwca 2015 r. odbył się kolejny, tym razem IX Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”, który zorganizowało Szkolne Koło PTSM „Pod koniczynką” . W grze terenowej wzięli udział uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, a nad przebiegiem całości czuwali uczniowie klasy III t oraz wicedyrektor Pani Anna Ślusarz.  

  Trasa wiodła od stacji kolejowej w Kobyłce do Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie, następnie zaś na Cmentarz Poległych z 1920 roku. W Centrum uczestnicy obejrzeli film Zwycięstwo 1920, który w przystępny sposób wprowadził w problematykę wojny polsko-bolszewickiej. Natomiast na cmentarzu nauczyciel historii Pan Bogusław Dudek przedstawił szczegóły Bitwy Warszawskiej.  Uczestnicy musieli wykazać się dobrą pamięcią i spostrzegawczością, ponieważ różne informacje były potrzebne do wykonania zadań na punktach kontrolnych.

  Trasa rajdu wiodła dalej do symbolicznej mogiły żołnierzy radzieckich i pomnika upamiętniającego miejsce śmierci ks. Skorupki. Każda klasa odpowiadała na pytania dotyczące przebiegu Bitwy Warszawskiej, rozpoznawała mundury wojska polskiego z różnych okresów i odśpiewała wybraną piosenkę wojskową. Nowością było zadanie z udzielania pomocy medycznej. Podsumowującym zadaniem będzie prezentacja wykonana przez każdą z klas na podstawie  zdjęć zrobionych podczas rajdu. Wspólna zabawa sprzyjała integracji uczniów, popularyzowaniu turystyki pieszej, ale przede wszystkim umacnianiu poczucia tożsamości regionalnej.

 • 72. W zdrowym ciele - zdrowy duch.

  W tradycję naszej Szkoły wpisał się już Dzień Sportu, który w tym roku odbył się 1. Czerwca, w Dniu Dziecka. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas. Rywalizowali oni w ośmiu konkurencjach: piłka nożna chłopców, zbijak dziewcząt, tor przeszkód, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską, skoki na skakance, kręgle i rzuty do celu. Pogoda nam dopisała, dobry humor też, co przełożyło się na świetną zabawę i rywalizację w duchu „fair play”. Punktacja końcowa wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się uczniowie klasy III R. W nagrodę otrzymali dyplom, desery lodowe oraz dzień bez sprawdzianu i odpowiedzi w następnym roku szkolnym. Na II miejscu uplasowali się uczniowie klasy II L, zaś na III miejsce ex equo klasy:  III T i III L.

  Duże zaangażowanie młodzieży pokazuje, że w Ekonomiku sport też się liczy J

  Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach, gdyż każdy z nich jest zwycięzcą i zapraszamy do wspólnej zabawy sportem w przyszłym roku.

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • 71. Uczennice naszej szkoły – do tańca i …do różańca;)

  Dnia 29.05.2015r. w zespole Szkół nr 4 im. MWRP w Wołominie odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Pisma Świętego „Uwierzyłem Słowu”. Recytowałam fragment księgi Hioba. Wcieleniu się w jego postać sprzyjały mi siły wyższe – kilka dni wcześniej dość poważnie zachorowałam i wystąpiłam z gorączką, katarem i bez makijażu. I udało się! Zajęłam I miejsce.  Zwycięstwo jest dla mnie tym bardziej cenne, że miałam zaszczyt wystąpić przed tak ważnymi osobami jak między innymi Ks. Biskup Marek Solarczyk, Ks. Prałat Sylwester Sienkiewicz, Pan Starosta Kazimierz Rakowski, Pani Burmistrz Elżbieta Radwan oraz przed przedstawicielami organizatorów konkursu - Panią Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 – Anną Rakoczy i proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Polski – Ks. Zygmuntem Podstawką. Jestem dumna, że mogłam uczestniczyć  w tak pięknym i ważnym wydarzeniu. Już drugi raz reprezentowałam EKONOMIK w  powiatowym konkursie recytatorskim.  Cieszę się, że udaje mi się pogodzić naukę z pasją, jaką jest taniec Disco Dance Freestyle i na wszystko wystarcza mi czasu. Wybierając szkołę nawet nie myślałam, że będę miała szansę nie tylko rozwijać swoje dotychczasowe zainteresowania, ale też odkryję nowy talent. 

  Aleksandra Rogowska, kl. 1 r

   

  W tym samym konkursie recytowałam fragment Ewangelii wg św. Jana. Cieszę się, że odważyłam się po raz pierwszy reprezentować szkołę w konkursie powiatowym. Przygotowania z Panią Elżbietą Lewkowicz były bardzo intensywne, choć, w moim przypadku, niestety, za krótkie. Dostałam dyplom za udział i nagrodę książkową. Mimo tego, że nie zajęłam żadnego miejsca, jestem dumna, że sprostałam wyzwaniu. Pani katechetka Katarzyna Stępniak dodawała nam otuchy. Podobnie jak Ola, decydując się na EKONOMIK, nie myślałam, że będę tu rozwijać się również artystycznie. Dzięki motywacji Siostry Wandy i pracy na dodatkowych zajęciach zrobiłam w swoim życiu krok w całkiem nowym dla mnie kierunku. Gratuluję Oli zajęcia pierwszego miejsca i mam nadzieję, że przy okazji następnego konkursu dołączą do nas inni uczniowie z naszej szkoły.

  Patrycja Grabska, kl. 1 t

 • 70. Egzaminy maturalne – maj 2015

  4 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole pierwszy pisemny egzamin maturalny. Zmagania z arkuszem maturalnym z języka polskiego podjęło 22  absolwentów Technikum Ekonomicznego i 16 absolwentów Technikum Handlowego. Zdający obowiązkowo przystąpią także do egzaminów pisemnych z matematyki i języka obcego nowożytnego, a następnie do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Część absolwentów wybrało przedmioty dodatkowe- geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski i język niemiecki.

  Maturzystom życzymy powodzenia!

 • 69. Kilka słów o symbolach narodowych

  Pod takim hasłem odbył się 30 kwietnia 2015 r. krótki apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Społeczność szkolna miała możliwość przypomnienia sobie najistotniejszych faktów i osób związanych z okolicznościami uchwalenia ustawy zasadniczej. Podsumowaniem tej części był utwór T-raperów  znad Wisły w hip-hopowym stylu. Apel rozszerzono o historię polskiej flagi, hymnu i godła, których ciekawostki związane z kolejnymi etapami kształtowania się poznaliśmy dzięki jednemu z odcinków telewizji naukowej Polimaty TV. Apel poprowadziły uczennice z klasy IT

 • 68. EKONOMIK – tu opłaca się uczyć

  Kolejny patronat i ogromne korzyści

  W dniu 24.04.2015 podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie. Dyrektor ZSE - Bożena Czapkiewicz i Prezydent WSM - prof. dr Stanisław Dawidziuk dr h.c. podpisali akt, na mocy którego WSM objęła patronatem ZSE w Wołominie.
  Przypomnijmy, że to już druga uczelnia wyższa, która docenia poziom kształcenia w EKONOMIKU i dostrzega potencjał intelektualny naszych uczniów.
  Ten rodzaj współpracy jest bardzo cenny i niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Dwie tegoroczne najlepsze absolwentki – Agnieszka Kur i Kamila Kopyrska otrzymały od władz uczelni WSM bezpłatne indeksy na studia pierwszego i drugiego stopnia, na dowolnie wybrany przez siebie kierunek. W ramach współpracy uczniowie EKONOMIKA będą mogli również uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wykładach i spotkaniach na uczelni, a także WSM zorganizuje spotkania i warsztaty na terenie szkoły.


  W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ZSE, Wicestarosta Wołomiński - Adam Łossan oraz pozostali przedstawiciele WSM -  prof. zw. dr hab. Paweł Czarnecki (Rektor WSM), mgr Radosław Dawidziuk (Kanclerz WSM) i Katarzyna Zagożdżon (starsza specjalistka ds. marketingu).

   

 • 67. Zakończenie klas maturalnych 2015

  W dniu 24.04.2015 w odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych oraz miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie. W obecności Wicestarosty Wołomińskiego oraz przedstawicieli WSM, uczniowie klas IV T  i  IV L odebrali z rąk Pani Dyrektor Bożeny Czapkiewicz świadectwa ukończenia szkoły. Na szczególną pochwałę zasługują dwie uczennice klasy IV T, które w czteroletnim cyklu nauczania uzyskały najwyższą średnią – Agnieszka Kur4,92 i Kamila Kopyrska4,83. Obie uczennice w nagrodę otrzymały od władz uczelni WSM bezpłatne indeksy na studia pierwszego i drugiego stopnia, na dowolnie wybrany przez siebie kierunek!

  Po podpisaniu porozumienia, oficjalnych przemówieniach i wręczeniu świadectw nadszedł czas na część artystyczną. Tradycją szkoły jest „Gala Stasiulków - 2015”, które w tym roku odbyły się po raz kolejny i jak zawsze wywołały wspaniały aplauz, ale i ogromną falę wzruszenia. Nie obyło się bez łez, zarówno ze strony uczniów, jak i wychowawczyń klas – p. Doroty Zadrożnej i p. Edyty Wojdyny. Nagrodzono wszystkich wyróżniających się uczniów oraz Wychowawczynie i Dyrekcję.

  Po zakończeniu uroczystości zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcia w biretach. Pozostaje życzyć wszystkim maturzystom powodzenia na maturze i egzaminie zawodowym.

  Elżbieta Krawczyk

 • 66. W drodze do Loretto

  22 kwietnia 2015 r. tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie przemierzyli pieszo szlak z Urli do Loretto. Taka pielgrzymka powoli staje się kolejną tradycją szkolną. Uczniom towarzyszyli wychowawcy klas, wicedyrektor Pani Anna Ślusarz, siostra Wanda oraz katechetka Pani Katarzyna Stępniak. Modlitwy i religijne śpiewy w trakcie wędrówki intonował kleryk Mateusz, który kilka lat wcześniej ukończył Ekonomik i przyjął zaproszenie na pielgrzymkę. Piękna pogoda sprawiła, że uczestnicy niezwykle szybko pokonali wytyczoną trasę. Ogromnie zaangażowali się także we wspólne śpiewanie, zwłaszcza chłopcy z kl. IVL. W  Sanktuarium Maryjnym został odprawiona msza święta w intencji uczestników. Siostra ze  Zgromadzenia Sióstr Loretanek przedstawiła postać założyciela Sanktuarium i zaprosiła na poczęstunek. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa w plenerze z rozważaniem stacji prowadzonym przez uczniów. Do Wołomina wróciliśmy z wiarą, że Duch Święty będzie czuwał zarówno w czasie matur, jak i w dalszym życiu. Dziękujemy siostrze Wandzie oraz pani wicedyrektor Annie Ślusarz za zorganizowanie pielgrzymki, a klerykowi Mateuszowi za otoczenie nas duchową opieką.

 • 65. Matura i co dalej?

  W poniedziałek 20 kwietnia tegoroczni maturzyści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firmy PZU. Podczas tego spotkania uczniowie zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę konieczną do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy, czyli: jak napisać dobry życiorys? jak przygotować się merytorycznie do rozmowy kwalifikacyjnej? oraz jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy podczas takiej rozmowy. Ponadto maturzyści otrzymali konkretną propozycję współpracy z firmą PZU i możliwości rozwijania aspiracji zawodowych.

  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe gadżety z logo firmy.

   

 • 64. Dziękujemy Wam za przyjście!

  Serdecznie dziękujemy Gimnazjalistom i ich Rodzicom za wzięcie udziału w Dniu otwartym w EKONOMIKU. Niezmiernie cieszymy się z tak wysokiej frekwencji. Było nam bardzo miło oprowadzać Was po szkole. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu jeszcze lepiej poznaliście naszą ofertę, doświadczyliście panującej tu wyjątkowej atmosfery i przekonaliście się sami, że warto tu być.

  Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia podczas rekrutacji! Start już 11. maja. (Odszukajcie się na zdjęciach!)

  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSE

 • 63. Paweł Słoński finalistą VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

  06 marca odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w którym Paweł Słoński uczeń klasy II L zajął 17 miejsce w kraju, natomiast liczba zdobytych przez niego punktów sprawiła, iż nasza szkoła znalazła się w rankingu najlepszych  szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor na 84 miejscu.
  Gala rozdania nagród miała miejsce w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu 17 kwietnia 2015 roku. Paweł oprócz cennych nagród i upominków od sponsorów otrzymał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

  Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Galeria zdjęć