Nawigacja

 •  

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 • Słów kilka o naszym sukcesie

  O wyróżnieniu EKONOMIKA tytułem „Brązowa Tarcza 2015”, ofercie edukacyjnej i mocnych stronach szkoły opowiada Pani Bożena Czapkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Wywiad udzielony Radiu FaMa w dn. 13.02.2015 r. Zapraszamy do wysłuchania. Kliknij i słuchaj

 • Zabawa w telewizję

  UWAGA!!!

  Nagraliśmy krótki filmik promujący ofertę edukacyjną Ekonomika na następny rok szkolny. Realizując ten projekt wzorowaliśmy się na telewizyjnych serwisach informacyjnych. Przystojni i charyzmatyczni prezenterzy - Adrian Muczyński i Rafał Błoński – kl. 3L oraz sympatyczna reporterka - Klaudia Wyrwińska – kl. 3T zaprezentowali nasze propozycje dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Uczniowie z wielką swobodą występowali przed kamerą. Za montaż i sprzęt odpowiedzialni byli Mateusz Gajc i Igor Górski – kl. 3L.
  Wybaczcie ewentualne niedociągnięcia, ponieważ nasza zabawa w telewizję to dopiero rozgrzewka przed warsztatami filmowymi, które czekają uczniów już w najbliższym czasie. Zajęcia organizuje Wyższa Szkoła Menedżerska. Zakończą się one egzaminem i uzyskaniem certyfikatu „Młody Trener”. Za miesiąc możecie liczyć na pełną profeskę!

  Klikajcie i oglądajcie!

  Małgorzata Andrzejewska

   

 • 48. Odpowiedzialność prawna – zajęcia dla młodzieży

  dniu 18 lutego 2015 r. wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich i pełnoletnich a także zjawiska cyberprzemocy. Wykłady przeprowadziła nadkom. Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Prowadząca uświadamiała młodzieży, jakie konsekwencje prawne wiążą się z niefrasobliwym zachowaniem niektórych młodych ludzi. Pani nadkomisarz wyjaśniła uczniom, bardzo chętnie korzystającym z Internetu, by rozważnie umieszczali w sieci wszelkie informacje i filmy dotyczące prywatności. Pani nadkomisarz przedstawiła również konsekwencje prawne cyberprzemocy. Zajęcia zostały wzbogacone o konkretne przykłady zaczerpnięte z rzeczywistych sytuacji.

 • 47. Walentynki

  Od kilku lat Samorząd Uczniowski organizuje z okazji Walentynek „Dzień na czerwono”. Uczniów obowiązywały ubrania w tym kolorze, jeśli chcieli włączyć się do zabawy. Każda klasa podlegała ocenie pod względem liczby czerwonych elementów stroju. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się klasa 3L, II miejsce zajęła 3R, III miejsce 2T. Nauczyciele nie pozostali obojętni i podjęli wyzwanie rywalizacji z uczniami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 • 46. Kocham Cię, życie! – warsztaty udzielania pierwszej pomocy

  13 lutego 2015 r. naszą Szkołę odwiedzili niecodzienni goście- wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej i Zespołu BHP Grupy PZU, którzy przeprowadzili dla uczniów klas pierwszych warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.  W trakcie zajęć prowadzący uświadamiali słuchaczom zasady przeprowadzania kolejnych czynności ratujących życie w sytuacjach zagrożenia, które od razu mogły być zastosowane podczas ćwiczeń praktycznych z użyciem profesjonalnego sprzętu. Każdy uczeń mógł przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową, przećwiczyć czynności oceniające stan osoby poszkodowanej, a także postępowanie w sytuacji zakrztuszeń. To była cenna lekcja i z pewnością zapisze się na długo w pamięci uczniów.

 • 45. PRZYBYŁEM, OBLICZYŁEM, ZWYCIĘŻYŁEM

  Paweł Słoński – uczeń klasy 2L wygrał  III Powiatowy Konkurs Matematyczny im. R. Żulińskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Radzyminie. Pawłowi serdecznie gratulujemy wygranej, jesteśmy z niego dumni i życzymy mu sukcesów w kolejnych zmaganiach naukowych. Dodajmy, że zajęcia z matematyki Paweł ma z panią Anną Ślifirczyk.

 • 44. I miejsce w powiatowym konkursie: „Sprzątanie Świata 2014”

  EKONOMIK jest eko i to nam się opłaca! Od września do listopada 2014 r. klasa 3L pod kierunkiem wychowawczyni - pani Edyty Wojdy – Kielak zmagała się z ekologicznymi zadaniami konkursowymi. Zwyciężyliśmy i wygraliśmy nagrody rzeczowe o wartości 600 zl.

  A były to nie lada wyzwania. Należało:

  • posprzątać zaśmiecone miejsca na terenie lub w pobliżu szkoły – ogarnęliśmy Białe Błota i Grabicz
  • zrealizować zajęcia terenowe: geografia (Katarzyna Żmudzka – nauczyciel prowadzący), usługi transportowo-spedycyjne (Dorota Ksion), procesy transportowe w logistyce (Elżbieta Mikołajek i Joanna Denis), wychowanie fizyczne (Artur Matys) oraz lekcja wychowawcza (Edyta Wojda – Kielak)
  • wygrabić liście spod przynajmniej 10  kasztanowców, rosnących na terenie lub w pobliżu szkoły
  • udokumentować wszystkie te działania

  My stworzyliśmy album ze zdjęciami oraz reportaż filmowy z naszych akcji. Niestety z przyczyn od nas niezależnych, nie możemy go udostępniać.

  WY też bądźcie eko!!!

 • 43. Ranking „Perspektyw” 2015 - JESTEŚMY NAJLEPSI!!!

  14. stycznia bieżącego roku magazyn „Perspektywy” opublikował Ogólnopolski Ranking Techników. Kryteria, które są w nim uwzględniane, to:

  · sukcesy szkoły w olimpiadach,

  · wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,

  · wyniki matury z przedmiotów dodatkowych,

  · wyniki egzaminu zawodowego.

  Nasze Technikum Ekonomiczne zajmuje 263 miejsce w Polsce, 21 w województwie mazowieckim. Technikum Handlowe zajmuje miejsce 50.  Jesteśmy najlepsi w Powiecie wśród szkół technicznych!

 • 42. Wielkie pozdro dla Miejskiego Gimnazjum w Zielonce

  10 lutego gościliśmy w Gimnazjum w Zielonce na V Kiermaszu Edukacyjnym. Prezentowaliśmy tam dumnie Ekonomik i opowiadaliśmy gimnazjalistom o jakże atrakcyjnej ofercie edukacyjnej naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni pani Grażynie Krysińskiej – organizatorce tego przedsięwzięcia za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu. Tym bardziej, że byliśmy tam razem z 15 innymi szkołami – w tym 14 z Warszawy. Szkołę promowali: Martyna Janicka 3T, Karolina Mystkowska, Konrad Lamprecht i Małgorzata Andrzejewska 2H.

 • 41. Studniówka

  17 stycznia 2015 r. w sali „Zamkowej” w Leśniakowiznie zabrzmiały takty poloneza Wojciecha Kilara, rozpoczynające bal studniówkowy klas maturalnych naszej szkoły. Uczestników i zaproszonych gości powitała Pani dyrektor Bożena Czapkiewicz. Uroczystość uświetniła obecność przedstawiciela władz samorządowych Pana Karola Małolepszego – członka zarządu powiatu wołomińskiego wraz z Małżonką. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za kilkuletnią opiekę, życzliwość, ciepłą atmosferę w szkole oraz owocną pracę dydaktyczno – wychowawczą, a także rodzicom za przygotowanie balu.

  Chłopcy z klasy IVL rozbawili gości genialnie wykonanym przedstawieniem kabaretowym, w którym podsumowali swój czteroletni pobyt w szkole. Wielu z nich okazało się także utalentowanymi muzycznie i wokalnie, co mogli podziwiać wszyscy przy występach scenicznych i  zabawie w karaoke. Istotnym punktem balu był pokaz fajerwerków. Szampańska zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

 • 40. EKONOMIK – zawsze z tarczą

  Zdobyliśmy miejsce w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych magazynu „Perspektywy”. Wiąże się to z przyznaniem naszej szkole tytułu honorowego „Brązowej Szkoły 2015”. Przysługuje on szkołom ponadgimnazjalnym, które w Rankingu Techników 2015 zajęły miejsca 201 – 300. Przypominamy – Technikum Ekonomiczne w ZSE jest na 263 miejscu w Polsce! Dziękujemy najmłodszym absolwentom EKONOMIKA, ponieważ to również ich zasługa.

 • 39. Paweł Słoński w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

  Aż 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

  Grudniowe okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 spośród ponad siedmiu i pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich uczeń z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie – Paweł Słoński.

  W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. Trzymamy kciuki za finał!

 • 38. Jasełka

  Tradycją naszej szkoły od lat są przedstawienia bożonarodzeniowe, które wystawiane tuż przed feriami świątecznymi, mają wprowadzić całą społeczność szkolną w klimat nadchodzących Uroczystości. W tym roku „Orędzie z Groty Betlejemskiej” dotarło do nas dzięki siostrze Wandzie, która wraz z młodzieżą zaprosiła wszystkich widzów do zastanowienia się nad zasadniczym pytaniem, czy w Boże Narodzenie Bóg rodzi się naprawdę…? Jasełkę uświetniły kolędy, wygrane i wyśpiewane przez uzdolnionych muzycznie uczniów naszej Szkoły.

  Byli zaproszeni goście, było wystąpienie Pani Dyrektor. I były życzenia, serdeczne i szczere… nie tylko na czas Bożego Narodzenia.

 • 37. Góra Grosza 2014

  Na przełomie listopada i grudnia 2014 r. odbyła się XV edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, zorganizowana przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły angażują się w zbiórkę funduszy. Podczas tegorocznej akcji najefektywniejszą zbiórkę przeprowadziły klasy: IHL, IIT i IIR. Pieniądze zostaną przeznaczone na granty dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka oraz sfinansowanie różnorodnych projektów w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

 • 36. Świąteczny kiermasz książek w Bibliotece szkolnej

  W dniach 1 – 12 grudnia  uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły i rodzice mogli oglądać i kupować książki na Świątecznym kiermaszu książek w Bibliotece szkolnej. Zachęcały ciekawe tytuły, piękne wydania, atrakcyjne ceny.  Była to doskonała okazja, by obdarować kogoś książką, która umili długie wieczory  i zbliżające się  Święta.

   Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci Bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe.

   

 • 35. Z gimbazy do wyższej klasy

  Uczniowie klasy trzeciej wołomińskiego gimnazjum nr 4 wzięli udział w cyklu lekcji zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. Pod hasłem „Z gimbazy do wyższej klasy” zajęcia z gimnazjalistami przeprowadzają nauczyciele przedmiotów zawodowych. Dzisiaj (12.12.2014 r.) młodzież gimnazjalna miała okazję uczestniczyć w lekcjach z projektowania kampanii reklamowej. Pokazaliśmy gimnazjalistom, że wiedza przekazywana na przedmiotach zawodowych jest praktyczna i interesująca. Daliśmy im sposobność do lepszego poznania naszej szkoły i doświadczenia panującej tu wyjątkowej atmosfery.
  Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom z Gimnazjum Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wołominie za zaangażowanie w projekt. Jesteśmy przekonani, że wielu z naszych gości dołączy w przyszłości do społeczności szkolnej EKONOMIKA.

  Zapraszamy na wysłuchanie relacji z tego wydarzenia.

 • 34. Dzień Patrona Szkoły

  11 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Podczas oficjalnej części akademii Piotr Uściński, Starosta Wołomiński, wręczył uczniom z najwyższą średnią ocen stypendia „Talent”. Otrzymali je uczniowie: Kamila Kopyrska, Agnieszka Kur, Natalia Pietraszek - klasa IVt, Michał Pawlicki – klasa IIIt oraz Kacper Szyjkowski - klasa IIt . Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali również uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach dotyczących znajomości biografii Stanisława Staszica oraz historii naszej szkoły.

  W części artystycznej wysłuchaliśmy rapowanej biografii naszego Patrona – Rafał Kanciała i Hubert Kalata – kl. IIr oraz dwa utwory muzyczne w wykonaniu Sylwii Górskiej i Łukasza Bońskiego – kl. IIIh. Obejrzeliśmy na żywo najświeższe wiadomości z EKONOMIKA – ofertę edukacyjną szkoły zaprezentowali Adrian Muczyński i Rafał Błoński – kl. IIIL oraz Klaudia Wyrwińska – kl. IIIt. Na koniec zespół pięknych i zdolnych dziewcząt zaśpiewał piosenkę, zachęcającą do przyjścia do EKONOMIKA.

  Przesłanie tegorocznej akademii szkolnej utwierdziło nas w przekonaniu, że kierujemy się tymi samymi wartościami, co Stanisław Staszic. Stale się rozwijamy. Wytyczamy sobie nowe cele i śmiało je realizujemy. Tworzymy wokół nas nową, lepszą rzeczywistość. Dokonania naszego Patrona, jego otwartość umysłu, nowatorstwo i pionierstwo w podejmowanych działaniach stale nas inspirują.

  My – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie, potrafimy od siebie nawzajem czerpać siłę i motywację do wspólnego działania. Wiele razy udowodniliśmy, że razem jesteśmy w stanie pokonać wszelkie trudności i osiągnąć zamierzony sukces.

  Chyba duch Patrona czuwa nad nami…

 • 33. Finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości

  10 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie konkursu to: „NASZ POWIAT – NASZ WYBÓR”. Patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Wołomiński, SKOK Wołomin, Powiatowy CECH Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie, Fundacja ODA, Radio Fama, Dwutygodnik „Dobry Znak”.  W konkursie wzięło udział ogółem  526 uczniów (uczniowie z 8 szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu wołomińskiego i 4 gimnazjów).

  Konkurs został rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

  1. Konkurs plastyczno-literacki „NASZ POWIAT-NASZ WYBÓR” dla uczniów gimnazjum – praca plastyczna lub pisemna stanowiąca własną  interpretację hasła „Powiat wołomiński – wczoraj, dziś, jutro”. 

  Do konkursu zgłoszono 32 prace plastyczne oraz 6 pisemnych.

  Nagrodzeni uczniowie to:

  I MIEJSCE: Jakub Wierzbicki - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach

  II MIEJSCE: Agata Wziątek - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach

  Weronika Grzyb - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach

  III MIEJSCE: Olga Wardziak - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach

  Magdalena Silska - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach

   Wyróżnienia: Katarzyna Średnicka - Gimnazjum im. mjr Stefana Waltera w Radzyminie

  Kamila Olszewska  - Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie

  Dominika Brzózka -  Publiczne Gimnazjum w Ostrówku

   

  2. Konkurs plastyczno-literacki „NASZ POWIAT - NASZ WYBÓR” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  –  praca plastyczna lub pisemna stanowiąca własną  interpretację hasła „Powiat wołomiński – wczoraj, dziś, jutro”.  Do konkursu zgłoszono 26 prac plastycznych oraz 10 pisemnych.

  Nagrodzeni uczniowie to:

  I MIEJSCE: Paulina Ryszawy - Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach

  II MIEJSCE: Katarzyna Matejak - Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu

  Michalina Marchewka - Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Jana Pawła w Wołominie

  Bartłomiej Kielczyk - Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie

  III MIEJCE: Dominik Borkowski - Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach

  Karol Stępień - Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie

   

  3. Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości dla Szkół Ponadgimnazjalnych rozgrywany w dwóch etapach: 

  - etap szkolny odbył się w szkołach 19 listopada 2014 roku w szkołach i komisje szkolne wyłoniły po trzech laureatów z największą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do finału,

  - etap powiatowy (finał) odbył się 10 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. 

  W rywalizacji wzięło udział ogółem 452 - w finale 23, którzy w etapie szkolnym uzyskali największą liczbę punktów.  Komisja składająca się z nauczycieli podstaw przedsiębiorczości uczących w szkołach ponadgimnazjalnych  wyłoniła zwycięzców:

  I MIEJSCE: Paweł Słoński – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie

  II MIEJSCE: Norbert Skowroński – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie

  III MIEJSCE: Dawid Matejczuk – Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Jana Pawła w Wołominie

  Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni za udział w etapie finałowym konkursu.

  Poza zadaniami konkursowymi młodzież uczestniczyła w wykładach i prezentacjach, które wygłosili: Katarzyna Żmudzka (nauczycielka geografii) -„Powiat Wołomiński wczoraj”, Jarosław Stryjek (historyk, regionalista, współautor „Rocznika Wołomińskiego”) – „Rozwój Wołomina i okolic na tle rozwoju kolei żelaznej w Polsce” oraz Danuta Michalik (Prezes Fundacji „ODA”)-  „Jak kształtować pozytywny wizerunek Wołomina?”.

  Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym za wygłoszenie interesujących wykładów, dyrektorom szkół i nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu natomiast uczniom za dostarczenie ciekawych i inspirujących prac oraz zapał i zaangażowanie którym wykazali się podczas zmagań konkursowych.

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

  Dorota Ksion- nauczyciel ZSE

 • 32. Po raz kolejny pomagamy – akcja „Serduszko”

  W przedświątecznym okresie tradycją Naszej Szkoły stało się przygotowywanie paczek z prezentami dla dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji „Serduszko”, prowadzonej przez Caritas Polska. Tym razem pomagaliśmy  kilkuletnim chłopcom, którzy znajdą pod choinka wymarzone podarunki, potrzebne obuwie i ubranie, sprzęt sportowy, książki oraz słodycze. Nie zabrakło również ciepłych życzeń na kartkach świątecznych przygotowanych przez uczniów. Wszystkie klasy zaangażowały się w realizację tego szlachetnego zadania pod kierownictwem Samorządu Uczniowskiego oraz siostry Wandy.

Galeria zdjęć