Nawigacja

 •  

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 • Słów kilka o naszym sukcesie

  O wyróżnieniu EKONOMIKA tytułem „Brązowa Tarcza 2015”, ofercie edukacyjnej i mocnych stronach szkoły opowiada Pani Bożena Czapkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Wywiad udzielony Radiu FaMa w dn. 13.02.2015 r. Zapraszamy do wysłuchania. Kliknij i słuchaj

 • Zabawa w telewizję

  UWAGA!!!

  Nagraliśmy krótki filmik promujący ofertę edukacyjną EKONOMIKA na rok szkolny 2015/2016. Realizując ten projekt wzorowaliśmy się na telewizyjnych serwisach informacyjnych. Przystojni i charyzmatyczni prezenterzy oraz sympatyczna reporterka prezentują nasze propozycje wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie.

  Klikajcie i oglądajcie!

  Małgorzata Andrzejewska

   

 • 70. Egzaminy maturalne – maj 2015

  4 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole pierwszy pisemny egzamin maturalny. Zmagania z arkuszem maturalnym z języka polskiego podjęło 22  absolwentów Technikum Ekonomicznego i 16 absolwentów Technikum Handlowego. Zdający obowiązkowo przystąpią także do egzaminów pisemnych z matematyki i języka obcego nowożytnego, a następnie do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Część absolwentów wybrało przedmioty dodatkowe- geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski i język niemiecki.

  Maturzystom życzymy powodzenia!

 • 69. Kilka słów o symbolach narodowych

  Pod takim hasłem odbył się 30 kwietnia 2015 r. krótki apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Społeczność szkolna miała możliwość przypomnienia sobie najistotniejszych faktów i osób związanych z okolicznościami uchwalenia ustawy zasadniczej. Podsumowaniem tej części był utwór T-raperów  znad Wisły w hip-hopowym stylu. Apel rozszerzono o historię polskiej flagi, hymnu i godła, których ciekawostki związane z kolejnymi etapami kształtowania się poznaliśmy dzięki jednemu z odcinków telewizji naukowej Polimaty TV. Apel poprowadziły uczennice z klasy IT

 • 68. EKONOMIK – tu opłaca się uczyć

  Kolejny patronat i ogromne korzyści

  W dniu 24.04.2015 podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie. Dyrektor ZSE - Bożena Czapkiewicz i Prezydent WSM - prof. dr Stanisław Dawidziuk dr h.c. podpisali akt, na mocy którego WSM objęła patronatem ZSE w Wołominie.
  Przypomnijmy, że to już druga uczelnia wyższa, która docenia poziom kształcenia w EKONOMIKU i dostrzega potencjał intelektualny naszych uczniów.
  Ten rodzaj współpracy jest bardzo cenny i niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Dwie tegoroczne najlepsze absolwentki – Agnieszka Kur i Kamila Kopyrska otrzymały od władz uczelni WSM bezpłatne indeksy na studia pierwszego i drugiego stopnia, na dowolnie wybrany przez siebie kierunek. W ramach współpracy uczniowie EKONOMIKA będą mogli również uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wykładach i spotkaniach na uczelni, a także WSM zorganizuje spotkania i warsztaty na terenie szkoły.


  W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ZSE, Wicestarosta Wołomiński - Adam Łossan oraz pozostali przedstawiciele WSM -  prof. zw. dr hab. Paweł Czarnecki (Rektor WSM), mgr Radosław Dawidziuk (Kanclerz WSM) i Katarzyna Zagożdżon (starsza specjalistka ds. marketingu).

   

 • 67. Zakończenie klas maturalnych 2015

  W dniu 24.04.2015 w odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych oraz miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie. W obecności Wicestarosty Wołomińskiego oraz przedstawicieli WSM, uczniowie klas IV T  i  IV L odebrali z rąk Pani Dyrektor Bożeny Czapkiewicz świadectwa ukończenia szkoły. Na szczególną pochwałę zasługują dwie uczennice klasy IV T, które w czteroletnim cyklu nauczania uzyskały najwyższą średnią – Agnieszka Kur4,92 i Kamila Kopyrska4,83. Obie uczennice w nagrodę otrzymały od władz uczelni WSM bezpłatne indeksy na studia pierwszego i drugiego stopnia, na dowolnie wybrany przez siebie kierunek!

  Po podpisaniu porozumienia, oficjalnych przemówieniach i wręczeniu świadectw nadszedł czas na część artystyczną. Tradycją szkoły jest „Gala Stasiulków - 2015”, które w tym roku odbyły się po raz kolejny i jak zawsze wywołały wspaniały aplauz, ale i ogromną falę wzruszenia. Nie obyło się bez łez, zarówno ze strony uczniów, jak i wychowawczyń klas – p. Doroty Zadrożnej i p. Edyty Wojdyny. Nagrodzono wszystkich wyróżniających się uczniów oraz Wychowawczynie i Dyrekcję.

  Po zakończeniu uroczystości zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcia w biretach. Pozostaje życzyć wszystkim maturzystom powodzenia na maturze i egzaminie zawodowym.

  Elżbieta Krawczyk

 • 66. W drodze do Loretto

  22 kwietnia 2015 r. tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie przemierzyli pieszo szlak z Urli do Loretto. Taka pielgrzymka powoli staje się kolejną tradycją szkolną. Uczniom towarzyszyli wychowawcy klas, wicedyrektor Pani Anna Ślusarz, siostra Wanda oraz katechetka Pani Katarzyna Stępniak. Modlitwy i religijne śpiewy w trakcie wędrówki intonował kleryk Mateusz, który kilka lat wcześniej ukończył Ekonomik i przyjął zaproszenie na pielgrzymkę. Piękna pogoda sprawiła, że uczestnicy niezwykle szybko pokonali wytyczoną trasę. Ogromnie zaangażowali się także we wspólne śpiewanie, zwłaszcza chłopcy z kl. IVL. W  Sanktuarium Maryjnym został odprawiona msza święta w intencji uczestników. Siostra ze  Zgromadzenia Sióstr Loretanek przedstawiła postać założyciela Sanktuarium i zaprosiła na poczęstunek. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa w plenerze z rozważaniem stacji prowadzonym przez uczniów. Do Wołomina wróciliśmy z wiarą, że Duch Święty będzie czuwał zarówno w czasie matur, jak i w dalszym życiu. Dziękujemy siostrze Wandzie oraz pani wicedyrektor Annie Ślusarz za zorganizowanie pielgrzymki, a klerykowi Mateuszowi za otoczenie nas duchową opieką.

 • 65. Matura i co dalej?

  W poniedziałek 20 kwietnia tegoroczni maturzyści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firmy PZU. Podczas tego spotkania uczniowie zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę konieczną do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy, czyli: jak napisać dobry życiorys? jak przygotować się merytorycznie do rozmowy kwalifikacyjnej? oraz jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy podczas takiej rozmowy. Ponadto maturzyści otrzymali konkretną propozycję współpracy z firmą PZU i możliwości rozwijania aspiracji zawodowych.

  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe gadżety z logo firmy.

   

 • 64. Dziękujemy Wam za przyjście!

  Serdecznie dziękujemy Gimnazjalistom i ich Rodzicom za wzięcie udziału w Dniu otwartym w EKONOMIKU. Niezmiernie cieszymy się z tak wysokiej frekwencji. Było nam bardzo miło oprowadzać Was po szkole. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu jeszcze lepiej poznaliście naszą ofertę, doświadczyliście panującej tu wyjątkowej atmosfery i przekonaliście się sami, że warto tu być.

  Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia podczas rekrutacji! Start już 11. maja. (Odszukajcie się na zdjęciach!)

  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSE

 • 63. Paweł Słoński finalistą VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

  06 marca odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w którym Paweł Słoński uczeń klasy II L zajął 17 miejsce w kraju, natomiast liczba zdobytych przez niego punktów sprawiła, iż nasza szkoła znalazła się w rankingu najlepszych  szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor na 84 miejscu.
  Gala rozdania nagród miała miejsce w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu 17 kwietnia 2015 roku. Paweł oprócz cennych nagród i upominków od sponsorów otrzymał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

  Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów.

 • 62. Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

  10 kwietnia w siedzibie EKONOMIKA odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego. Licea i technika przedstawiły gimnazjalistom klas trzecich swoją ofertę edukacyjną. Szkoły techniczne zaprezentowały również namiastkę umiejętności praktycznych, przybliżając zwiedzającym specyfikę pracy w danym zawodzie.

  Przy stanowisku EKONOMIKA gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać z p. Dorotą Ksion (przedmioty zawodowe – technik logistyk i spedytor) oraz p. Bogusławem Dudkiem (historia, edukacja dla bezpieczeństwa). Gości przy wejściu witała p. Marta Igielska (historia). Wielkim hitem okazało się STUDIO TATUAŻU, prowadzone przez uczniów klasy 2R – Huberta Kalatę i Damiana Borowskiego. Duże zainteresowanie wzbudziła również obsługa kasy fiskalnej, czytnika kodów RFID oraz metkownicy.

  W promocję szkoły zaangażowali się również Martyna Janicka, Martyna Zaręba, Łukasz Kubuj, Adrian Puchalski – kl. 3T, Anna Fic, Dorota Śliwa – kl. 2H, Sebastian Krzywiecki – kl. 3R,  Bartłomiej Józwiak – kl. 3L, Dominika Gondek, Kinga Królik – 2R.

  Współorganizatorem przedsięwzięcia był Starosta Wołomiński. Giełdę odwiedziło ponad 400 uczniów z 14 gimnazjów z terenu powiatu wołomińskiego. Odwiedził ją również reporter Radia FaMa Wołomin.

   

 • 61. Warsztaty ekologiczne

  Cztery klasy Technikum Handlowego 1hl, 2h, 2l oraz 3h wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które odbyły się 30 marca 2015 roku. Zajęcia zostały zorganizowane przez Miejski Zakład Dróg i Terenów Zieleni w Wołominie. Podczas warsztatów uczniowie próbowali odpowiedzieć na następujące pytania: co się dzieje z opakowaniem po zużytym produkcie? Czy można  ograniczać liczbę składowisk śmieci? Jak zredukować ilość  odpadów opakowaniowych?
  Oprócz cennej wiedzy i świadomości ekologicznej młodzież otrzymała ciekawe upominki od pracowników Miejskiego Zakładu Dróg i Terenów Zieleni w Wołominie. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie zajęć i prosimy o więcej :)

 • 60. III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

  Łucja Sasin, uczennica klasy IHL reprezentowała naszą szkołę na III Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „Let’s sing up a storm”. Konkurs odbył się 27 marca 2015 r. w Zespole Szkół im. Ignacego Mościckiego w Zielonce. Mieliśmy okazję zaprezentować się przed komisją, widownią i uczestnikami konkursu z gimnazjów i szkół średnich całego powiatu. Było to ciekawe doświadczenie i okazja do konfrontacji z równie utalentowaną muzycznie młodzieżą.

 • 59. Nie do końca zwykły dzień

  26 marca 2015 roku byliśmy świadkami ważnego wydarzania, a mianowicie zawarcia współpracy między naszą szkołą, a Warszawską Szkołą Reklamy. Nasza Pani Dyrektor Bożena Czapkiewicz podpisała wraz z przedstawicielem WSR umowę o współpracy tychże szkół. Ma ona polegać na wspólnych staraniach w dokształcaniu naszych uczniów z klas reklamowych, poszerzenia zakresu nauczania i poprawieniu jego jakości.

  Mateusz Brewczyński, kl 2R

 • 58. Dzień przedsiębiorczości

  Po raz kolejnym, tym razem 25 marca 2015 r., uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w XII edycji Dnia przedsiębiorczości.  Dzięki zaangażowaniu szkolnego koordynatora imprezy Pani Elżbiety Mikołajek w jednodniowych praktykach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas: I T, IR, IIT, IIL, IIIT, IVT.

  Program praktyk zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Młodzi ludzie mieli w tym dniu możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i zapoznać się w praktyce z jego specyfiką.

  Uczestnicy odbywali staże w kilkudziesięciu firmach i instytucjach działających w sektorze administracji, bankowości, handlowym i usługowym na terenie powiatu wołomińskiego, w Warszawie i okolicznych miastach. Uczniowie na stanowisku pracy pozostawali pod opieką indywidualnych konsultantów.  Praktykanci zapoznawali się z zakresem obowiązków i przydzielonymi zadaniami. Podsumowaniem projektu będzie uroczysta Gala przedsiębiorczości, organizowana przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

   

 • 57. Warsztaty wielkanocne

  24 marca 2015 r. uczniowie klasy II r i III t wzięli udział w Wielkanocnych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie. Pod kierunkiem nauczycieli Ewy Kesler i Doroty Zadrożnej powstawały palmy, zdobione wydmuszki, kolorowe pisanki w różnych technikach oraz inne ozdoby na świąteczny stół. Część prac została wręczona gościom ze Szwecji i Estonii, którzy odwiedzili Ekonomik w ramach projektu SALAR. Serdecznie dziękujemy Pani Danucie Michalik za zaproszenie nas po raz kolejny na bardzo przyjemne zajęcia.

 • 56. Ale się działo!

  W EKONOMIKU minął kolejny tydzień pełen atrakcji:
   

  • WTOREK -  podczas warsztatów plastycznych w Izbie Pamięci Wodiczków, piękne dekoracje wielkanocne stworzyli uczniowie klas 2R i 3T. Dziękujemy za zaproszenie Pani Danucie Michalik.
  • ŚRODA - w ramach naszego udziału w projekcie, dotyczącego zapobieganiu przedwczesnego kończenia nauki szkolnej i bezrobocia wśród młodzieży, gościliśmy przedstawicieli ze Szwecji i Estonii. Zaprezentowaliśmy im działania i osiągnięcia EKONOMIKA w tej dziedzinie. Goście byli pod wielkim wrażeniem naszych dokonań i pozazdrościli silnych więzi społecznych, jakie zaobserwowali w naszej szkole. Przyznali, że mają zamiar przenieść ten standard w swoje realia szkolne.
  • CZWARTEK - p. Dyrektor Bożena Czapkiewicz wraz z przedstawicielem Warszawskiej Szkoły Reklamy - dr. Krzysztofem Woźniakiem podpisała oficjalny dokument dotyczący współpracy EKONOMIKA z uczelnią. Następnie uczniowie klas technik organizacji reklamy wysłuchali interesującego wykładu Pani Anety Siejki - uznanego eksperta mediowego.
  • PIĄTEK - druga tura darmowych konsultacji przed egzaminem - dla gimnazjalistów klas trzecich.
  • Warsztaty ekologiczne w najbliższy PONIEDZIAŁEK.
 • 55. Nie wypalajmy traw!

  Z takim apelem zwrócił się do młodzieży starszy aspirant Dariusz Rychta z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 12 marca uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz klasy III T i III R uczestniczyli w zajęciach, które miały uświadomić niebezpieczeństwa związane z tym ryzykownym procederem zabronionym przez przepisy prawa.

 • 54. Na spontanie albo wcale!

  Damian Borowski z klasy 2R wykonał najlepszą pracę plastyczną w Powiatowym Konkursie o Życiu i Twórczości K.K. Baczyńskiego. Zajął pierwsze miejsce. Przygotował projekt muralu na podstawie jednego z wierszy poety.

  Widziałem jak go robił, kilka godzin i... gotowe. I Ja go "wspierałem", jako kolega kreatywny, Ola z klasy 1R pożyczyła pendriva, Mariusz - Maniek pojechał z nim do profesjonalnej drukarni, pani Dyrektor pożyczyła świetny klej, pani stażystka z biblioteki oprawiła pracę,  Monika z 4T zawiozła pracę konkursową do Tłuszcza...

  Wszystko było zrobione szybko i sprawnie. Do tego cała ekipa z 2R  - eskortowana przez p. pedagog - oklaskiwała Damiana jako laureata. Po takiej spontanicznej akcji czekamy na nowe wyzwania! 

  Mateusz Brewczyński 2R

Galeria zdjęć