• SREBRNE TECHNIKUM 2022

• W Rankingu Techników 2022 opublikowanym 12 stycznia 2022 r. przez PERSPEKTYWY nasze Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie prowadzone przez Powiat Wołomiński uzyskało  SREBRNĄ TARCZĘ i tytuł „SREBRNE TECHNIKUM 2022.

Jesteśmy na 221 miejscu wśród techników w kraju i 36 miejscu na Mazowszu.

Kryteriami branymi pod uwagę w rankingu techników 2022 były: matura - przedmioty obowiązkowe (20%)matura - przedmioty dodatkowe (30%)egzamin zawodowy (30%)sukcesy w olimpiadach (20%).

W rankingu 2022 analizowano wyniki 1743  techników w kraju.

Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom szkoły kolejnego - ósmego już wyróżnienia.

• Warsztaty czytania performatywnego wybranych utworów Cypriana Norwida

• 16 grudnia 2021 uczniowie kl. 1LO PR uczestniczyli warsztatach czytania performatywnego wybranych utworów Cypriana Norwida w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie. Wydarzenie stanowiło finisz projektu "Ziemia Norwida wczoraj i dziś zamykało obchody 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida. Zajęcia poprowadziła Monika Rejtner - reżyserka, dramaturg i dramaterapeutka, animatorka kultury. Używając współczesnego języka, technologii i metod, młodzież stworzyła własną wypowiedź na temat Cypriana Norwida, jego świata i losu, ale też własnego spojrzenia na współczesność, relacje międzyludzkie i obowiązki wobec społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

• Doskonalimy sztukę debaty

• 27.10.2021 uczniowie kl.I PR LO uczestniczyli w spotkaniu z Moniką Piątkowską i Leszkiem Talko, na temat "Sztuka debaty: Czy umiemy różnić się pięknie i mocno?" w  Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie. Wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

• O polskim - inaczej

20 października 2021r. uczniowie klasy I LO PR oraz grupy R z klasy IV HR uczestniczyli w spotkaniu z panem Bartłomiejem Chacińskim - pochodzącym z Wołomina dziennikarzem, członkiem Rady Języka Polskiego, współpracownikiem Polskiego Radia oraz blogerem.

Wygłosił on ilustrowany ciekawą prezentacją wykład: „Język polski postobrazkowy, czyli rewolucja

w polszczyźnie”. Pan Bartłomiej Chaciński odkrywał przed uczniami niuanse aktualnej polszczyzny, odwołując się przy tym do memów i elementów najnowszej kultury.  W części nieoficjalnej spotkania uczniowie mogli w luźnej rozmowie zweryfikować swoją wizję pracy i kariery w branży dziennikarskiej.

Za inspirujący wykład i niecodzienną lekcję polskiego dziękujemy Prelegentowi oraz twórcom i realizatorom projektu „Chrzęsne chrzęści polszczyzną z Norwidem”, czyli
            Powiatowej Bibliotece Publicznej i  Mazowieckiemu Instytutowi Kultury.

Roma Nowak, Elżbieta Lewkowicz

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie wiąże się ze zmianami na stanowiskach w zespole zarządzającym szkołą. Pożegnaliśmy panią dyrektor Bożenę Czapkiewicz, a jej stanowisko objął pan Krzysztof Szulim. Podziękowaliśmy pani wicedyrektor Dorocie Zadrożnej, której obowiązki przejęła pani Ewa Wierzbicka. Natomiast pani Małgorzata Kłak przekazała funkcję kierownika kształcenia praktycznego pani Dorocie Góreckiej. Utworzona została też nowa klasa IV LO - profil medyczno-pielęgniarski. Całej naszej społeczności szkolnej, a szczególnie tym, którzy do niej dołączyli – życzymy wielu sukcesów i dużo zdrowia.