• Narodowe Czytanie 2023

•    Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012r. Inicjatywa ma na celu propagowanie czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury, a także wzmacnianie kulturowej i narodowej tożsamości Polaków. Tegoroczną lekturą jest powieść ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.   Nasza szkoła również wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. Lekturę powieści rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Szulim, a następnie kontynuowali: zaproszony gość Pani Hanna Skrzypczak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Edukacji Starostwa Wołomińskiego, Pani Wicedyrektor szkoły Ewa Wierzbicka oraz przedstawiciele uczniów. Już zapowiadamy, że za rok również weźmiemy udział w tej pięknej inicjatywie.

• Lekcji muzealnych ciąg dalszy

• O rodzinie Wodiczków, ich wykształceniu, sukcesach artystycznych i pedagogicznych, o angażowaniu się w działaniu na rzecz lokalnej społeczności i wreszcie o budowie pokoju na świecie mogliśmy porozmawiać w Izbie Muzelanej Wodiczków z Panią Danutą Michalik.

Uczniowie z uwagą wysłuchali przygotowanej prezentacji. Może zainspiruja się wysłuchanymi fragmentami listów i sami wprowadzą tę formę komunikacji z bliskimi.

• Lekcja muzealna

• Dziś w lekcji muzealnej uczestniczyli uczniowie z klasy II hr wraz z wychowawcą.panem Mateuszem Jaczewskim. Młodzież była niezwykle zainteresowana historią rodziny Wodiczków.

Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie.

• Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły

•    Tradycją Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie jest organizowanie dla pierwszoklasistów wrześniowego biegu o Puchar Dyrektora Szkoły. Tegoroczny bieg jest już za nami. Ta aktywna forma wspólnego spędzania czasu przyczynia się do integracji klasowych, połączonych z nutą rywalizacji.

• Wyjście na film "Raport Pileckiego"

• 15 września uczniowie klas II, III, IV i V technikum oraz II, III i IV liceum wzięli udział w projekcji filmu "Raport Pileckiego"

Film ten to historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej - rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji.

• Salon Maturzystów 2023

• 14 września  klasy V technikum i IV liceum wzięli udział w Warszawskim Salonie Maturzystów Perspektywy`23.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami okręgowy komisji egzaminacyjnych na temat matur w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników, ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami rekrutacji i studentami, z ekspertami rynku pracy, z edukatorami.

Dla maturzystów Salon był pierwszą okazją poznania uczelni, ich ofert programowych i systemu rekrutacji, okazją rozmowy ze studentami rekomendującymi swoje wcześniejsze wybory.

• 13 września 2023 roku (środa) odbędą się spotkania z rodzicami.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zebrań:

• 17.00 - klasy II, III, IV, V liceum i technikum - spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej
            • 18.00 - klasy I liceum i technikum - spotkanie z  dyrektorem szkoły, przedstawienie wychowawców a następnie przejście z wychowawcami do sal lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Tegoroczne wakacje są już tylko wspomnieniem. Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Starsze klasy przywitały szkołę podczas spotkań z wychowawcami w klasach, zaś pierwszoklasiści uczestniczyli w akademii na sali gimnastycznej.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Szulim, który podziękował rodzicom i uczniom za obdarzenie zaufaniem naszej szkoły. Podziękował organowi prowadzącemu za przeprowadzenie remontów sal lekcyjnych, które poprawią warunki pracy w nowym roku szkolnym. Następnie do zebranych przemówiła Pani Hanna Skrzypczak, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w Powiecie Wołomińskim, życząc uczniom sukcesów oraz radości w zdobywaniu wiedzy.

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że ,,Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem" (Arystoteles).

• Kiermasz podręczników

• W czwartek 7 września odbędzie się kiermasz podręczników używanych.

Zapraszamy sprzedających i kupujących podczas długich przerwach, na Hol Główny (na dole przy wejściu).