• Spotkanie z legendą polskiego filmu

• 26.10.2022 uczniowie z grupy R, z klasy 3 HR oraz chętni nauczyciele wzięli udział w realizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wołominie projekcie zatytułowanym „Maria Grzegorzewska. Pedagogika dobra”. Tradycje pedagogiczne placówki są wciąż żywe i wpisane w jej działalność – biblioteka posiada rozbudowany księgozbiór pedagogiczny, który cały czas uzupełnia o nowości wydawnicze, dba również o studentów z innych kierunków oraz osoby stawiające na samorozwój i edukację.

Dla uczniów była to możliwość również dokonania case study (czyli przyjrzenia się i przeanalizowania pod kątem formy) prezentacji stworzonej przez p. dr Annę Hryniewicką, która przybliżyła słuchaczom życie i ideały Marii Grzegorzewskiej- długoletniej dyrektorki jednej z pierwszych uczelni pedagogicznych w Polsce, obecnie noszącej nazwę Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Maria Grzegorzewska pozostawiła po sobie 3 tomy listów, skierowanych do młodego nauczyciela zaczynającego przygodę z nauczaniem.Wybrane  listy wysłuchać odczytała wybitna aktorka i prof. - Anna Seniuk, która również krótko opowiedziała o swoich szkolnych i dydaktycznych doświadczeniach.

Partner wydarzenia: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.Patronat honorowy objął Adam Lubiak - Starosta Wołomiński.Patronat medialny: Wieści Podwarszawskie, Radio FAMA Wołomin 94,7 FM, WWL24, Kurier W, Życie Powiatu na Mazowszu, Nasz Powiat Wołomiński.Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Patronat honorowy objął Adam Lubiak - Starosta Wołomiński.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.