• Procedury na czas trwania COVID-19

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki mogą korzystać wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem.
          2. Przed wejściem do pomieszczenia biblioteki należy zdezynfekować ręce.
          3. Do biblioteki mogą wejść jednocześnie 2 osoby zachowujące bezpieczną odległość od rozmówcy 1,5 – 2 m.
          4. Pozostali czytelnicy oczekują na korytarzu zachowując odpowiedni dystans.
          5. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie nauczyciel bibliotekarz.
          6. Rekomenduje się rezerwację książek w katalogu elektronicznym OPAC programu MOL NET+ (link do katalogu on–line  dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka).
          7. Książki odkładamy w wyznaczonym przez nauczyciela bibliotekarza miejscu.
          8. Zwrócone książki i inne materiały biblioteczne zostaną poddane kwarantannie na okres 3 dni.
          9. Zapewnia się systematyczne wietrzenie pomieszczeń (co najmniej raz
          10. w ciągu godziny) oraz regularne dezynfekowanie powierzchni.
          11.  Zawiesza się funkcjonowanie czytelni i centrum multimedialnegodo  odwołania.
          12.  Na lekcje w czytelni, uczniowie wchodzą równocześnie z nauczycielem prowadzącym. Po dzwonku na przerwę niezwłocznie opuszczają pomieszczenie.