• Regulaminy

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Z  biblioteki   mogą   korzystać   uczniowie,   nauczyciele   i   inni  pracownicy  szkoły,  rodzice  oraz   inne  osoby  za  zgodą  Dyrektora  Szkoły.
          2. Ze   zgromadzonych   w   bibliotece   zbiorów   można   korzystać:

-  wypożyczając  je  do  domu,

-  czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór  podręczny,  czasopisma,

materiały  zgromadzone  w  kartotekach),

-  czytając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (materiały  przekazane do pracowni).

3. W czytelni należy zachować ciszę oraz ład i porządek (nie wolno spożywać  posiłków oraz pić napojów).

1. Jednocześnie można wypożyczyć: 3 książki na okres 1 miesiąca, 1 kasetę wideo, 1 płytę na okres 1 dnia.  Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
          2. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
          3. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zgubionej (zniszczonej).
          4. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STANOWISKA KOMPUTEROWEGO
          W CENTRUM MULTIMEDIALNYM

1. Internet  służy  jedynie  do  celów  edukacyjnych,  np.  pisanie  referatów, rozszerzanie wiedzy przedmiotowej, gromadzenie informacji do konkursów,  olimpiad przedmiotowych.
          2. Użytkownicy ponoszą odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane niewłaściwym  użytkowaniem  sprzętu komputerowego.
          3. Zabrania się korzystania z gier komputerowych i kopiowania dokumentów dźwiękowych i audiowizualnych.
          4. Korzystać  można  tylko  z  zainstalowanych  programów.  Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w  już  istniejących  oprogramowaniach.
          5. Przy  stanowisku  komputerowym może  znajdować  się  1  osoba pracująca  w  ciszy i nie  zakłócająca  pracy  biblioteki.
          6. Potrzebne informacje można  zapisywać w  folderze  Moje dokumenty (nie na pulpicie).
          7. Wszelkie nieprawidłowe działanie stanowisk komputerowych należy zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
          8. Nie stosowanie się do  w/w  punktów  regulaminu  spowoduje  zakaz korzystania ze  stanowiska  komputerowego  na  okres  wskazany przez nauczyciela  bibliotekarza (najczęściej  do  końca  roku  szkolnego).