• O Szkole

E-mail:  zsewolomin@wp.pl

EKONOMIK- WARTO TU BYĆ

Nasze atuty

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica (EKONOMIK)  to szkoła z ponad 80-letnią tradycją, w której uczą się kolejne pokolenia mieszkańców Wołomina i okolic. Ma najlepszą lokalizację w mieście. Do dyspozycji uczniów jest m.in. 5 pracowni komputerowych, centrum multimedialne, dwa boiska sportowe, siłownia, sklepik, ksero dla uczniów. Zapewniamy bezpieczną i przyjazną atmosferę, opiekę pielęgniarki i pedagoga szkolnego, praktyki zawodowe, komfort dla uczniów niepełnosprawnych.

Nasze osiągnięcia

W ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych magazynu „Perspektywy” EKONOMIK uzyskał w latach 2015, 2017, 2018, 2019  tytuł  „Brązowa Szkoła” oraz tytuł „Srebrna Szkoła” w 2016 r. Otrzymaliśmy również certyfikat „Szkoła Przedsiębiorczości” oraz   tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów”. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i zawodach o zasięgu powiatowym oraz w olimpiadach ogólnopolskich. Najlepsi wyróżniani są stypendiami „Talent” oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Szkoła oferuje

Tylko w EKONOMIKU uczniowie znajdą niepowtarzalną ofertę w IV Liceum Ogólnokształcącym, interesujące i przyszłościowe zawody w Technikum Ekonomicznym oraz cztery języki obce. Wyłącznie w EKONOMIKU odbywają się corocznie imprezy szkolne: Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, gra terenowa „Wołomin - moja mała ojczyzna”, rajd pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”. Organizujemy wydarzenia o zasięgu powiatowym: Powiatowy Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości, Powiatowy Dzień Planowania Kariery Zawodowej, Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego. Współpracujemy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, Warszawską Szkołą Reklamy i Uczelnią Techniczno – Handlową im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Prowadzimy projekt „Wirtualne Laboratoria Logistyczno - Spedycyjne i Magazynowe”. Uczniowie szkoły uczestniczą w praktykach zagranicznych m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii  i Niemczech.