W dniach 1 - 5 pazdziernika klasy IV hi IVls udały się na wycieczkę do Lwowa. To piękne miasto jeszcze przed wojną należało do Polski, więc z tym większą chęcią młodzież zwiedzała zabytki i szukała "polskich śladów". Uczniowie odwiedzili cmentarz Orląt Lwowskich, zwiedzili wiele kościołów i wdrapali się się na Wysoki Zamek, dochodząc do wniosku, że muszą popracować nad kondycją. Z tej okazji następnego dnia pokonali kilkaset schodów, by z wieży ratusza podziwiać Lwów i okolice. Z wysokości okazało się, że miasto jest zielone i ma niską zabudowę. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że na pewno jeszcze powrócą do tego jakże urokliwego zakątka Ukrainy.
Aktualności
Wycieczka do Lwowa
„WOŁOMIN- MOJA MAŁA OJCZYZNA”
Dnia 2 października 2018 r. odbyła się XVI gra terenowa „Wołomin – moja mała Ojczyzna” zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. Impreza miała charakter międzyszkolny. Do wspólnej zabawy i rywalizacji, do klas drugich EKONOMIKA, przyłączyły się dwie grupy gimnazjalistów z Wołomina. Na trasie gry terenowej do przejścia były m.in. punkty: Izba Muzealna im. Wodiczków, Ośrodek Sportu i Rekreacji Huragan, Muzeum im. Nałkowskich, rezerwat Grabicz, park im. Bohdana Wodiczki, Urząd Miejski w Wołominie. Ta piesza wyprawa turystyczna uczniów EKONOMIKA i gimnazjów przebiegła w miłej atmosferze oraz wyjątkowo sprzyjającej aurze. Słońce dopisało. Dopisały też humory uczestnikom marszu. Pełni zapału i zaangażowania mierzyli się z zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów. Trzeba było wykazać się wiedzą przyrodniczą, geograficzną, historyczną, a nawet sprawnością fizyczną. Pytania dotyczyły najbliższego regionu oraz miasta. Była też okazja do wzbogacenia swojej wiedzy na temat uwarunkowań geograficznych terenu, jego walorów krajobrazowych, historii Wołomina oraz wybitnych osobistości związanych z regionem. Uczestnicy gry terenowej mieli okazję spotkać się z panią burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan, która przybliżyła młodzieży specyfikę pracy urzędu oraz opowiedziała o inwestycjach w mieście.
Tematyka wyprawy przypadła uczestnikom do gustu. Mieli oni okazję bardziej zintegrować się ze swoją „małą Ojczyzną”.
Do zobaczenia na trasie za rok!
Katarzyna Krupska, Katarzyna Żmudzka- ZSE Wołomin
XXXVIII Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły
Zgodnie z wieloletnią tradycją Zespołu Szkół Ekonomicznych, w dniu 17 września 2018 roku na terenie parku ,,Białe Błota'' odbył się XXXVIII BIEG O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY dla klas pierwszych. Dziewczęta oraz chłopcy z klas: 1t, 1ls, 1hr i 1pr zmierzyli się z trasą na dystansie 1000 m, zaś wychowawcy oraz uczniowie z klasy 2hs dzielnie pomagali nauczycielom wychowania fizycznego w organizacji i przebiegu zawodów. Pogoda i humory dopisały, wyniki rozpatrzono w kategorii miejsc indywidualnych, jak i grupowych. Dyrektor - Bożena Czapkiewicz oficjalnie przekazała puchar tegorocznym zwycięzcom. Dodatkowo, w tym roku szkolnym, wyróżniono również klasę o najwyższej frekwencji i zaangażowaniu w akcję ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA ''.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w rekreację prozdrowotną i dbanie o środowisko lokalne!
MIEJSCA PRZYZNANE DLA GRUPY ZA BIEG O PUCHAR DYREKTORA 2018/2019
1T
I
Puchar
1LS
II
1HR
III
1PR
IV
Wyróżnienie za frekwencję na trasie
MIEJSCA INDYWIDUALNE W BIEGU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
KL
MSC
DZIEWCZĘTA
KL
MSC
CHŁOPCY
1HR
I
Walczak Wiktoria
1LS
I
Wójcik Jakub
1HR
II
Kokoszka Emilia
1LS
II
Jędrysiak Maciej
1PR
III
Prewęcka Marta
1LS
III
Szulim Hubert
Biblioteka w chmurze
Katalog BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
dostępny jest w chmurze 24/7
z możliwością rezerwacji książek i innych zbiorów.
Link do katalogu internetowego
Instrukcja korzystania z Katalogu w zakładce Biblioteka.
Światowy dzień Sybiraka
Dnia 17 września 2018 roku klasa III r pod opieką Pani Elżbiety Lewkowicz uczestniczyła w uczczeniu dnia Sybiraka w Wołominie. Każdego roku władze samorządowe wraz z wołomińskim Kołem Związku Sybiraków organizują wspólną uroczystość. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski po czym nastąpił przemarsz ulicami miasta na skwer przy ulicy Orwida. Po przybyciu na miejsce rozpoczęły się uroczystości przy obelisku poświęconym pamięci Zesłańcom Sybiru i Osobom Represjonowanym w latach 1939-1956. Towarzyszyły im wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod obeliskiem. Na zakończenie został posadzony ,,Dąb Pamięci” i odczytany Apel Poległych. Była to dla nas kolejna żywa lekcja historii. Pamięć o Sybirakach będziemy pielęgnować i utrwalać.
Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2018
Już po raz 12. Politechnika Warszawska otworzyłą swoje podwoje dla maturzystów, uczniów szkół średnich i wszystkich zainteresowanych studiami w Polsce i za granicą. Nasi uczniowie 12 września nie tylko zapoznali się z aktualnym wachlarzem kierunków, ale również uczestniczyli w wykładzie dotyczącym procedur przebiegu egzaminu z języka obcego. Po zajęciach był czas na rozmowę z przedstawicielami uczelni oraz możliwość wzięcia ulotek i materiałów informacyjnych, by w spokoju, w domu przejrzeć wszysko jeszcze raz. Miejmy nadzieję, że teraz dużo łatwiej będzie naszym uczniom podjąć decyzję dotyczącą wybory kierunku studiów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 03.09.2018 r. serdecznie zapraszamy Uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018 /2019 w naszej szkole:
- klasy II, III i IV - godzina 9.00
- klasy I - godzina 10.00.
O godzinie 8.00 zapraszamy na mszę świętą w kościele Św. Józefa Robotnika.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności