4 października 2024 r. odbyła się XXII gra terenowa „Wołomin – moja mała Ojczyzna” zorganizowana dla klas drugich Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Na trasie gry do przejścia były m. in. punkty: Muzeum im. Nałkowskich, park im. Bohdana Wodiczki, Urząd Miejski w Wołominie, skwer Sybiraków. Pełni zapału i zaangażowania uczniowie mierzyli się z zadaniami z różnych dziedzin. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat najbliższego regionu, walorów krajobrazowych okolic Wołomina, wiedzą geograficzną i historyczną. Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat uwarunkowań geograficznych terenu czy też wybitnych osobistości związanych z Wołominem słuchając wykładu.
Za wysiłek włożony w przygotowanie tego wydarzenia oraz za tak przystępną i atrakcyjną formę przekazu wiedzy dziękujemy Paniom Annie Ślusarz i Katarzynie Żmudzkiej.
W sposób szczególny dziękujęmy też Pani Danucie Michalik, Fundacja ODA oraz Izbie Muzealnej Wodiczków, która od 27.09.2024 r. przyjmowała w swe progi uczniów klas drugich wraz z wychowawcami i w bardzo ciekawy sposób przybliżała im historię Wołomina.