• Konkurs „Moja ścieżka zawodowa 2022”

• Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry.

Seneka Młodszy

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie.

Szczegółowe  informacje u Pana Artura Sikorskiego, szkolnego Doradcy Zawodowego.

• 3hrg w Sądzie Okręgowym

• W dniu 24.05.2022roku klasa 3hrg odwiedziła Sąd Okręgowy w Warszawie na Alei Solidarności. Uczniowie zapoznali się z bardzo ciekawą genezą powstania oraz historią tego budynku. Odbyli lekcję prawa prowadzoną przez sędziego, a najciekawsze było odtworzenie pełnej rozprawy gdzie uczniowie sami wcielili się w role: oskarżonych, obrońców, prokuratora, ławników oraz świadków zdarzeń. Rozprawę prowadził czynnie pracujący sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

• "W Wołominie dzień wspaniały, czyta duży, czyta mały!

• Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypadał na sobotę, więc dopiero w poniedziałek - 25 kwietnia dołączyliśmy po raz kolejny do tradycyjnego już Czytania na Balkonie. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za kolejne miłe i wzbogacające doświadczenie oraz pyszne, "czytelnicze" babeczki.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Społeczność szkolna uczciła 103 rocznicę odzyskania niepodległości w środę 10 listopada 2021 roku. Ograniczenia pandemiczne spowodowały, że uroczystość odbyła się odrębnie dla klas pierwszych i drugich na sali gimnastycznej. Natomiast klasy starsze odśpiewały hymn państwowy na lekcjach o godz 11.11. Wszyscy uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły w strojach galowych udekorowanych w kokardy narodowe jak nakazuje kilkuletnia tradycja szkoły.

Podczas uroczystości na sali gimnastycznej, uczestnicy wyposażenie w maseczki, odśpiewali hymn oraz Rotę. Wysłuchali także krótkiego wykładu na temat obchodzonego święta. Ze względu na ograniczenia sanitarne była to pierwsza uroczystość od rozpoczęcia roku szkolnego. Pan dyrektor Krzysztof Szulim wręczył nagrody  wyróżniającym się nauczycielom.

Nagrody otrzymali również uczniowie klas pierwszych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły (bieg odbył się we wrześniu). Klasy drugie uczestniczące tradycyjnie w grze terenowej „Wołomin moja mała ojczyzna” dostały słodkie upominki oraz nagrody za zajęcie najwyższych lokat (gra odbyła się w październiku). Na zakończenie zaprzysiężono nowy samorząd szkolny. Społeczności szkolnej w następnych latach będą przewodzić Izabela Dąbrowska, Wiktoria Walczuk  i Kamil Szczapa z kl. 3 ERp oraz Maja Łochnicka z kl. 3 PRp.

Uroczystość zorganizowały Edyta Wojdyna i Marta Igielska wraz z samorządem szkolnym.